Alabalık Çiftliği Açmak

By  |  0 Yorum

Her ne kadar ülkemizde üretimi çok fazla yapılsa da yine de ihtiyaç olduğunu belirtmek gerekiyor. Yeni iş fikirlerinde bu hafta alabalık çiftliği açmak var. Elinizde güçlü bir bütçe varsa ve uygun alanı sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız eğer alabalık çiftliği kurmak yapabileceğiniz en doğru yatırımlardan bir tanesidir.

alabalik-ciftligi

Bunun için özel bir havuza ihtiyacınız var ve bu havuz ile birlikte özel ilaçlama ürünlerini de temin etmeniz gerekiyor çünkü yetiştireceğiniz alabalıklar sıradan balıklar olmayacaktır ve en ufak kimyasal zehirlenmesi ile birlikte tüm çiftliğiniz heba olabiliyor. Özel gıdalar ve yemlemeler ile birlikte üremeyi de daha hızlı hale getirebilir ev satış grafiklerini yükseltebilirsiniz.

alabalik-ciftligi-acmak

Bu balıkların satışını yaparak elde edeceğiniz gelir gerçekten çok yüksek ancak işe adım atmadan önce ayırmanız gereken bütçe de bir o kadar yüksek. Uzun vadede yatırım aracı gibi değerlendirebileceğiniz eğlenceli bir iş! An itibarıyla çok sayıda insanın içinde bulunduğu bir sektör olduğunu da belirtmek gerekiyor ancak işinizi iyi yaptığınız takdirde büyük alış veriş merkezlerine satış yapabilir ve kısa sürede sektörde söz sahibi olabilirsiniz. Sektörde şu an hali hazırda önemli bir açık var ve balık ihtiyacınız karşılamak adına sizler de hamlelerinizi yapabilirsiniz.

Özel üretim tesisleri için yapacağınız masrafların yanı sıra yem ve ilaçlama için de ekstra masraf yapmanız gerektiğini unutmamanız gerekiyor ve bu da ilk aşamada sizleri bir hayli zorlayacaktır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir