Az Sermayeli Karlı İşler

By  |  0 Yorum

  • Az Sermayeli Karlı İşler

Yeni bir işe adım atmanın ve bunu daha güçlü bir şekilde yapmanın en önemli etkenlerinden bir tanesi sermayedir. Güçlü bir sermayenin varsa eğer ve bunu en iyi şekilde değerlendirirseniz, uzun vadede kaybetmeniz çok da mümkün değildir. İlk etapta sizler de herkes gibi hizmet sektöründe yer alabilirsiniz ve karlı işler bölümünde inceleyeceğimiz bu ana konuya dilerseniz alt başlıklar ile birlikte hep birlikte göz atalım.


  • Hizmet Sektörü İçin Ne Kadar Sermaye Gerekli

hizmet-sektoru

Bu konuda net bir rakam vermek çok da doğru olmayacaktır çünkü ucu açık bir sermaye planlaması bizleri bekliyor. Çok az bir rakam ile birlikte küçük çapta bir iş yapabilir ve en azından ilk adım olarak sektöre giriş yapabilirsiniz. İşlerinizin yoluna girmesi ile birlikte sahip olduğunuz rakamlar da artacak ve yine sahip olduğunuz işi en iyi şekilde büyütmenize de yardımcı olacaktır. Sermaye konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz çünkü bu konuda bankalar da sizlere elinden gelen desteği sunuyor.


  • İşletmeler İçin Danışmanlık

isletmeler-ici-danismanlik

Sahip olduğunu donanımı kullanarak sizler de az sermayeli iş olarak işletme danışmanlığı yapabilirsiniz. Aslında bu iş için yalnızca reklam çalışmalarında ve kendinizi pazarlama aşamasında para harcıyorsunuz ve bu da çok yüksek rakamlara tekabül etmiyor. Bir işletmenin daha iyi yerlere gelebilmesi adına plan ve programlama çalışmaları yapmak, işletmenin gelecek hedeflerini yönetmek gibi destek çalışmalar ile birlikte sizler de danışmanlık yapabilirsiniz.


  • Fizibilite çalışmaları ve araştırma hizmetleri

Fizibilite çalışmaları gibi ekstra bir iş kolu mevcut ve özellikle büyük işletmeler bu konuda kendilerine destek verecek ve yardımcı olacak insanlara para ödemeye devam ediyorlar. Fikirlerinizi rapor şeklinde sunabilecek donanıma sahipseniz ve şirketi daha iyi bir seviyeye taşıyabileceğinize inanıyorsanız eğer bu iş koluna da göz atabilirsiniz.


  • İş fırsatları araştırması

Karlı işler bölümünde iş fırsatları araştırması da kendine yer edinmiş durumda. Özellikle büyük şirketlere sunacağınız ekstra iş fırsatları ile birlikte sizler de hatrı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz. Bu aşamada yapmanız gereken o dönemin popüler iş kollarını araştırmak ve bunu da kaliteli bir sunum ile şirketlere aktarmak olacaktır.


  • Marka Danışmalığı

marka-danismanligi

Nasıl marka olunur, marka değeri yaratmak için neler yapılabilir ve ne şekilde kurumsal bir kimlik oluşturulabilir sorularının cevaplarını iliyorsanız, az sermayeli iş konusunda sizler de bu iş koluna yönelebilirsiniz. Özellikle küçük işletmeler hedef kitleniz olmalıdır çünkü henüz marka değeri taşıyan bir oluşuma sahip değillerdir ve daha da önemlisi marka oluşturmak için yüksek rakamlar harcamaya da hazırdırlar.


  • Logo Tasarım ve Pazarlama

logo-tasarim-pazarlama

Para harcamadan para kazanabileceğiniz işlerden bir tanesi de markalar için logo tasarlama işlemidir İlk etapta daha uygun rakamlar ile kaliteli işler yaparak sizler de adınızı duyurabilir ve bu sayede kendinizi daha profesyonel bir şekilde pazarlayabilirsiniz.


  • Sosyal Medya Uzmanlığı

sosyal-medya-uzmanligi

İnternet teknolojisinin en önemli getirilerinden bir tanesi olan sosyal medya, her geçen gün biraz daha büyüyor ve yeni mecralar ile birlikte gündelik hayatımızı esir almaya da devam ediyor. Çok sayıda kurum ve kuruluş bu konuda harekete geçmiş durumda ve sosyal medya hesapları ile birlikte kullanıcılara ve takipçilerine ulaşmayı tercih ediyor. Bu aşamada sizler de markaların sosyal medya danışmanlığını yaparak para kazanabilir ve sosyal medya çalışmalarını üstlenebilirsiniz. Düzenli paylaşım, reklam çalışmaları, takipçi arttırma çalışmaları gibi işler ile birlikte sosyal medya danışmanı olarak sektörde yerinizi alabilirsiniz.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir