Bosch Kombilerinizin Tüm Bakımları için İstanbul’da Hizmetinizdeyiz

By  |  0 Yorum

Kombilerin bakımlarının düzenli periyodlarla ve tam gereken zamanda yapılması büyük önem taşıyor. Özellikle her geçen yıl doğalgaza zam gelmesi herkesin elini iyiden iyiye yakmaya başladı. Kombilerin bakımlarını yaptırdığınız zaman daha az doğalgaz tüketerek daha çok ısınabilirsiniz. Farklı marka kombiler de olsa genelde işleyiş prensibi aynıdır. Fakat yine de belli başlı konularda farklılık olduğunu görüyoruz. Bu nedenle kombinizin markası ile uyumlu servis çağırmanız gerekecektir. Bosch marka kombiler için başka kombi markasına ait servis çağırmanız çok faydalı ve sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle Bosch marka kombi için Bosch Servis çağırmanız yerinde olacaktır.

Kombi bakımlarında ilk yapılan kontroller kaloriferlerin yanma durumu ve sıcak su ile başlar. Daha sonra kombinin su sızdırıp, sızdırmadığı kontrol edilir. Bir sonraki adımda da kombinin içi açılarak tozlanma durumu kontrol edilir. Eğer tozlar oldukça fazlaysa temizlenir. Kombi içerisinde ki elektrik bağlantıları ve diğer hatlar kontrol edilir. Kombi için çok önemli olan yanma odası içerisinde ki Brülör mutlaka temizlenir. Diğer önemli olan konulardan biri de baca fanıdır. Bu fan ve baca da kontrol edilerek temizlenir. Kombide ki genişleme tankı temizlendikten sonra tankın bar basıncı yeniden ayarlanır. En son da kombi kalorifer dönüş hattında ki filtreler temizlenerek işlem tamamlanır.

Kombi servisi çağırırken hem marka uyumuna, hem de servisin size yakınlığına dikkat etmeniz yerinde olur. Size en yakın servisi bulmak için internetten aratabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeyle Pendik Bosch Servis şeklinde aratırsanız en yakın servisi bulabilirsiniz.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir