Bowling Salonu Maliyeti

By  |  0 Yorum

  • Bowling Salonu Maliyeti

bowling-salonu-maliyeti

Bowling salonu maliyeti, herhangi basit yatırımlardan bir tanesi değil ve oldukça yüksek bir sermaye ile adım atmanızı mecbur kılan bir iş koludur. Kulislerde 100.000 dolar gibi uçuk rakamlardan bahsediliyor ve bu rakama sahip değilseniz geleneksel dışında bir salon açmanız da söz konusu değildir. Hepinizin bildiği gibi bu salonlar daha çok elit kesime hitap ediyor ve daha gösterişli bir karakter ile insanların karşısına çıkması gerekiyor. Alış veriş merkezlerinde, eğlence merkezlerinde ve hatta genelle yapacak olursak insanların yoğun olarak ziyaret ettiği belli başlı mekanlarda bowling salonlarını görmek de mümkündür. Klasik olanı sunmak yerine daha farklı bir bakış açısı ile birlikte salonunuzu daha etkileyici bir şekilde sunabilir ve kapılarını açabilirsiniz. Neler yapmanız ve nasıl hareket etmeniz gerektiğine gelin hep birlikte göz atalım.


  • Pazarı İnceleyin

Herhangi bir işe adım atmadan o iş ile ilgili çalışma yapan kurumları ve o işte yer alan markaları inceleyin. Bir adım öne çıkan ve daha fazla insanın tercih ettiği, yani sektörün önde gelen isimlerini mercek altına alarak hareket etmeniz sizlerin lehine olacaktır. Eksik olanı tespit edebildiğiniz takdirde bu da getirisi olan detaylardan bir tanesi olarak sizlere fayda sağlayacak ve insanlara daha iyisini sunabilmenize de yardımcı olacaktır.


  • Yerinizi Belirleyin

Bowling salonu maliyeti ile birlikte bu salonu nerede açacağınız konusunda büyük önem arz ediyor. Eğer anlaşma sağlayabilirseniz ve maddi anlamda yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız alış veriş merkezleri ve eğlence merkezleri bu konuda sizlere daha fazla getiri sunacak adreslerden bazıları olacaktır. Düzenli müşteriye sahip olan bu merkezler sayesinde en azından ilk etapta müşteri kaygınız olmayacak ve daha sonra da bu müşterileri kendinize bağlamanız daha kolay olacaktır. Hedef kitlenize göre tercihler yapın. Basit bir örnek verecek olursak; öğrencilere hitap etmek istiyorsanız eğer bir lise ya da üniversite yakınına yer edinmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.


  • Personel ve Reklam Çalışmaları

Bowling salonu maliyeti içerisinde reklam çalışmaları, personel maaşları ve giderleri, mutfak masrafları gibi ekstralar da yer alıyor ve bu ekstraların yanı sıra personelinizin eğitimi için de bir bütçe ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Salonunuzun reklamın yapmak için de hatırı sayılır bir bütçeye ihtiyacınız var ve bu bütçe ile birlikte kaliteli bir reklam çalışması da kısa vadede karşılığını verecektir. Doğru adresler ve doğru reklam ile birlikte daha popüler bir salon haline gelecek ve sabit müşterilere sahip olacaksınız.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir