Butik Açmak

By  |  0 Yorum

  • BUTİK AÇMAK

butik-acmak

Hangi tarza hitap edeceğinizi ve ne tür ürünler satacağınızı belirleyin. Büyük bir mağaza için üretmeyi tercih ediyorsanız, satacağınız ve üreteceğiniz malların görsellerini, mağaza yetkili isimlerine kusursuz bir sunum ile iletin. Kişisel satış yapmak ve kendi müşterilerinize sahip olmak istiyorsanız sektörel fiyat araştırması yapın ve piyasanın çok daha altında satış yapabileceğiniz ürün gruplarını tercih edin ve bu sayede en azından ilk aşamada müşteri portföyünüzü daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde oluşturun.


  • Yoğun Bölgeler Seçin

Butik açmak için insanların yoğun olarak yaşadığı bölgeleri tercih edin ve o bölgedeki resmi kurumlar ile iletişime geçerek sahip olacağınız butiğin kaydını yaptırmayı da ihmal etmeyin.


  • İşyeri Sigortası

İşyeri sigortası için işlemleriniz tamamlayın ve sahip olduğunuz riskleri de azaltın.


  • Daha Fazla Müşteri İçin

Butik açmak için tercih edeceğini bölge ya da adresin daha işlek bir yer olması gerekiyor. Ücra köşelerde açacağınız butik ile birlikte müşteri sıkıntısı yaşayabilirsiniz ancak şehir çıkışları, alış veriş merkezi yakınları gibi daha işlek bölgelerde sahip olacağınız bir butik ile birlikte müşteri beklemek gibi bir derdiniz olmaz. Daha yoğun bir bölge sayesinde kısa vadede kendinize ait bir müşteri kitlesi yaratabilir ve kısa sürede bu kitleyi de kaliteli bir reklam çalışması ile birlikte genişletebilirsiniz.


  • Reklam Çalışmaları Yapın

Butiğiniz için reklam çalışmaları yapın. Ürünleri satın aldıktan sonra online olarak ve gerilla reklam taktikleri ile birlikte tanıtım çalışmalarına başlayın. Broşürler, kartvizitler, bilboardlar gibi reklam çalışmaları ile birlikte daha fazla insanın sizlerden haberdar olmasını sağlayın.


  • Kredi Çekin

Dilerseniz daha fazla mal almak adına kredi çekebilirsiniz. İlk olarak bankalar dan ticari hesap talebinde bulunun ve bu sayede sizlerin bir iş yeri sahibi olduğu da resmiyette ortaya çıkacak ve kredi almanız da daha basit hale gelecektir. İlerleyen süreçte yapabileceğiniz bir eylemdir ve satışlar yolundaysa, daha fazla mal alarak alternatif sayısını arttırabilir ve daha fazla mal ile gelirinizi de arttırabilirsiniz.


  • Butik Açmak İçin Gerekli Sermaye

Butik açmak için gerekli sermaye elbette açacağınız butiğin büyüklüğüne, sahip olacağı karaktere ve yer alacağı bölgeye göre yani birçok detaya göre değişiklik gösterebiliyor. 20.000 lira ile başlayıp 500.000 liraya kadar geniş bir fiyat aralığı çıkıyor ve bu aşamada elinizdeki sermayeye göre hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. İlk etapta daha küçük rakamlar ile başlayabilir ve daha fazla kazandıkça yatırım yaparak yeni ürünler ile birlikte hitap ettiğiniz kitleyi de genişletebilirsiniz. Butik açmak için ilk aşamada çok fazla yatırım yapmanıza gerek yok çünkü henüz piyasayı tanımıyorsunuz ve beklentileri karşılama konusunda da çok fazla tecrübe sahibi değilsiniz, bu yüzden daha minimal rakamlar ile ilk adımı atabilir ve olumsuz bir durumda bile kaybedeceğiniz rakamı daha aza indirgeyebilirsiniz., bu da riski azaltacaktır.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir