Cafe Dekorasyon Fikirleri

By  |  0 Yorum

  • Cafe Açmadan Önce

cafe-dekorasyon-fikirleri

Cafe dekorasyon çalışmaları öncesinde ne istediğinize ya da nasıl bir işletme oluşturmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Arkadaşlarınızı misafir edebileceğiniz bir adres mi yoksa müşterilerinizi ağırlayacağınız ve uzun süre keyifli vakit geçirmelerini sağlayabileceğiniz bir ortam mı elde etmek istiyorsunuz? Daha profesyonel şeyler düşünüyorsanız, harcayacağınız para da artacaktır ancak geri dönüşü de bu rakamlardan çok daha yüksek olacak ve katlanarak artacaktır. Daha basit ve aile ortamına hitap edecek bir kafe açmayı planlıyorsanız, bu ortam masraflarınızı da arttırmayacak ve daha düşük bir sermaye ile karşınıza çıkacaktır ancak getirisi de yine aynı oranda olacaktır.

Müşteri gözü ile bakmayı ihmal etmeyin ve bir cafeye otursanız nasıl bir hizmet istersiniz ya da o cafede nelerin olmasını tercih edersiniz gibi basit sorular ile birlikte mekanı daha net bir şekilde belirleyin. Ne satabilirsiniz ya da cafenize gelen insanlar ne içmek ya da ne yemek isteyebilir gibi sorular ile en azından kafanızdaki mekanı şekillendirebilir ve bir müşteri gözü ile daha keskin kararlar verebilirsiniz. Kararınızı tam olarak verdikten sonra zaten ortaya bir mekan çıkacaktır ve bu andan itibaren müşterilerin talepleri ile birlikte yolunuza devam edebilir ve dilerseniz beklentileri karşılamak adına hizmet ve ürün yelpazesini de genişletebilirsiniz.

cafe-dekorasyonu

Cafe dekorasyon fikirleri konusunda arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz ya da kafanızda belirlediğiniz bir çalışma varsa online olarak da bu çalışmalar hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Hazırlamak istediğiniz ortama uygun mobilyalar seçin ve daha da önemlisi bu mobilyalara ve mekana uygun tablolar ile birlikte sizler de daha keyifli bir ortam yaratabilirsiniz. Cafe dekorasyon için en önemi detaylardan bir tanesi olan tablo ve posterler, özellikle yeni nesilin çok daha fazla ilgisini çekecektir.

Hitap edeceğiniz kitleyi belirleyin ve o kitleye uygun dekorasyon çalışmaları ile birlikte tüm ilgiyi üzerinize çekmeyi deneyin. Yeni nesil cafelerin en büyük hatalarından bir tanesi dekorasyondaki zayıflıktır ve bu zayıflık nedeniyle birçok cafe de geri planda kalmaya mahkumdur. Daha fazla insana hitap etmek gibi bir amacınız varsa eğer ve hedef kitleyi sabit bir kitle yerine herkes yapmak istiyorsanız, cafenizi iki kısıma bölebilir ve farklı dekorasyon çalışmaları ile farklı kesimlere de hitap edebilirsiniz.


  • Mobilya Tercihleri ve Duvarlar

cafe-dekorasyonu-nasil-olmali

Cafe dekorasyon fikirleri arasında duvar renkleri de büyük önem arz ediyor. Daha canlı ve daha ilgi çekici renkleri tercih etmeniz uygun görülüyor ve tavsiye ediliyor. Açık renkler ile birlikte mobilyalarınızın renklerini de buna göre belirleyebilirsiniz ve insanlara daha ferah bir ortam sunabilirsiniz. Unutmayın insanlar bu tür mekanlara kafa dinlemek ya da kafa dağıtmak için geliyor ve daha huzurlu bir ortam hayali ile sizleri ziyaret ediyor. Onlara, kendilerini daha rahat hissedebilecekleri ve gerçek manada huzur bulabilecekleri alanlar sunun. Mobilya ve duvar rengi uyumundan sonra yeni nesil aksesuar grupları ile de cafelerinize renk katabilir ve müşterilerinizin de ilgisini çekebilirsiniz. Masaların üzerine bırakacağınız dergiler ve broşürler ile birlikte insanların daha uzun vakit geçirmesini sağlayabilir ve sıkıldıkları anda farklı uğraşlar ile mekandan ayrılmamalarını da sağlayabilirsiniz. Basit oyunlar dahil edebilir ve son dönemin popüler grup oyunlarını da yine cafelerinizde bulundurabilirsiniz. Gençlere hitap eden ya da genele hitap eden eğlenceli oyunlar ile birlikte insanların cafelerinizde vakit geçirme süreleri de artacak ve bu da sizlere artı değer olarak geri dönecektir.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir