Çalışanlar Olmadan İş Kurmak

By  |  0 Yorum

Sayısızca işçi çalıştıran ve giderek büyüyerek her zaman onlara imrenmemizi sağlayan holdingler bu yazı sizler için değil merak etmeyin. Bu firmalara saygımız sonsuz ama kendi işinizi kurarak ve çalışanlarınız da olmadan sizlere Çalışanlar olmadan iş kurmak mantığınız anlatmak istiyoruz.

  • Her Şey Basit Olsun

Harika fikirlerinizi basit tutarak ilk başta karışık işlere girmeyin. Satış yapacağınız ürünü ve tanıtımı için birçok araştırmayı kendiniz yapın. Daha sonra giriş yapacağınız ürün pazarını seçerek hangi işlevsel şeylerin işe yarayıp yaramadığını test edin. Pazara girip, müşterinin tepkisini ölçerek, ürün değerlendirmenizi yapın ve ürünü geliştirip satış hizmetlerine basamak atlatın. Ürünü direk olarak tüketiciyi sunmaya odaklanın. Araya aracılar veya başka iş kolları sokmayın. Böylece ürününüz hakkında son gerici müthiş geri bildirimler alarak ürüne daha iyi yatırım yaparak büyüyebilirsiniz.


  • Teknoloji İle Önceden Ayarlamalar Yapın

Her gün gelişen teknoloji ile birçok yenilikler yapabilirsiniz. İşinizde birçok şeyi otomatiğe ayarlayarak hızlı bir devinim sağlayabilirsiniz. Çalışanlar olmadan iş kurmak adına teknoloji ile birebir çalışarak oturduğunuz yerden satış kanalları ve e-ticaret ile otomatik bir sistem kurabilirsiniz. Pazarlama olayını ise oturduğunuz yerden son derece kaliteli çalışan ve minimum dikkat gerektiren Google ile facebook reklamlarından yapabilirsiniz. Müşterilerden gelen yorum ve geri bildirimleri de sözcük veya anahtar kelimeler ile otomatik makro cevaplar üreterek tek bir tuş ile cevaplandırarak otomatikleştirebilirsiniz.


  • Dış Kaynaklardan Yardım Alın

Her şeyi kendiniz yapamayacağınız zamanlar da gelecek. Bu yüzden iyi bir halkla ilişkiler ile sosyal medyalarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde iyi bir şekilde büyümeye devam edebilirsiniz. Hazırladığınız planlar uygulamaya geçerek sizin başka konulara odaklanabilmeniz sağlanır. Böylece Çalışanlar olmadan iş kurmak adına adımlar atmış olursunuz.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir