Dalış Okulu Nasıl Açılır?

By  |  0 Yorum

Ülkemizin farklı yerlerinde açılan dalış okulları, karlı bir iş olması nedeni ile girişimci adayların dikkatini çekiyor. Bu işle çok para kazanmanız mümkündür. Genel olarak giriş seviyesinde verilen eğitimler 500 TL’den başlar. Bu bağlamda seviye arttıkça, eğitimler için kişilerin ödediği para da artar. Dalış okulu nasıl açılır diyorsanız, en önemli aşamadan başlamanız gerekir. Bu iş için yapmanız gereken ilk hamle, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’ndan bir yetki belgesi almak olmalıdır. Bu belgeyi almadan dalış okulunu açmanız mümkün değil. Belgeyi alabilmek için bu federasyonun belirlemiş olduğu standartları yerine getirmeniz şarttır. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekir ise açacağınız dalış okulunda minimum 2 yıldızlı dalış eğitmeninizin olması gerekir. Aynı zamanda rehber dalıcı olan kişiyi sözleşmeli olarak bulundurmanız lazımdır.

Dalış okulu nasıl açılır sorusu kadar, açtığınız dalış okulunun sahip olduğu hakları bilmeniz önemlidir. Çünkü bu işten iyi bir para kazanmak istiyorsanız, rakiplerinizi geride bırakacak özelliklerinizin olması gerekir. Haklarınızı bilmeden onları uygulamanız mümkün değildir. Dalış okulları, uygulamalı olarak deniz eğitimi için geçici süre kaydı ile denize kıyı olan başka bir il sınırlarındaki dalış okullarının malzemelerini kullanabilme hakkına sahiptir. Bu malzemelere tekne ve donanım ürünleri örnek verilir. Dalış okulunun kompresör bulundurması şartı vardır. Bu malzeme dalış esnasında kullanılacak olan tüpleri doldurmak amacı ile dalış teknesinde ve karada basınç üretimi yapan bir üründür.

Sezonda ortalama olarak 100.000€ kazanç elde etmeniz mümkündür. Bunun için de yaklaşık olarak 40.000€ maliyet harcamanız gerekir. Kazanacağınız paranın miktarı eğitim fiyatlarınız ve müşteri kapasiteniz bağlamında farklılık gösterir. Dalış okulu nasıl açılır kadar harcayacağınız maliyet ve elde edeceğiniz toplam net kazanç önemlidir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir