Ek Gelir

By  |  1 Yorum

  • Ek Gelir

Ekonomik anlamda hiçbir şekilde tatmin olmayan bir milletiz ve her daim daha fazlasını istiyoruz. Aslında bu durum hepimiz için geçerli değil ve özellikle evli çiftlerin ek gelir konusunda çok daha fazla ihtiyaç sahibi olduğunu göz önünde bulunduracak olursak ve bunların yanına öğrencileri de dahil edecek olursak, tavsiye edebileceğimiz iş kollarının sayısının da çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Dilerseniz bu iş kolları ile ilk adımı atalım.


  • Kozmetik Firmaları için Denek Olmak

kozmetik-firmalari-icin-denek-olmak

Popüler kozmetik firmaları, bu tür bir iş kolunu da meydana getirmiş durumda. Denek olmak sizlere de ilk etapta sıkıntılı gelebilir ya da aklınızı karıştırabilir ancak kaliteli firmalar ile çalıştığınız takdirde herhangi bir şekilde sorun yaşamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Kozmetik firmaları, bir ürünü piyasaya sürmeden önce incelemeler yapmak zorunda ve bir insan üzerinde bu ürünleri de denemek zorunda. İşte bu aşamada çalışan olarak sizleri belirliyorlar ve aylık 2000 lira gibi yüksek bir rakam ile kapılarınızı çalıyorlar ya da sizlerden gelen başvuruları değerlendiriyorlar. Sağlıklı olmadığı konusunda şüphe duyuyorsanız eğer, daha önce bu işi yapmış olan çalışanların yorumlarına göz atabilirsiniz. Az önce de belirttiğimiz gibi kaliteli firmalar ile çalıştığınız takdirde bu konuda sorun yaşamazsınız. Ek gelir imkanı dahilinde yer alabileceğiniz güvenilir bir iş olduğunu söyleyebiliriz.


  • Reel ve Online Anket Doldurma

reel-ve-online-anket-doldurma

Sokakta karşınıza çıkan ve vaktini var mı? sorusu ile sizleri durdurmaya çalışan anketörleri az çok tanıyorsunuz. Bu işten iyi paralar kazandıklarını belirtmek gerekiyor. Aslında net bir rakam vermek doğru olmayacaktır çünkü sizlere sunulan iş ile birlikte rakamlar değişiyor ancak ortalama bir rakam vermek gerekirse, reel anket doldurma ve doldurtma işlemlerinden günlük olarak 100 lira gibi bir rakam elde edebiliyorsunuz. Genellikle siyasi partilerin anketleri çok daha fazla para getiriyor ancak bunun yanında marka analizi için düzenlenen anketler de yine ek gelir bazında daha fazlasını sunacak olan anket çalışmalarından bir tanesidir. Ek gelir imkanları olarak online anket doldurma işini de tercih edebilirsiniz. Anket başına para alıyorsunuz ve bu işi bilgisayar başından yapıyorsunuz ancak an itibarıyla güvenilir ve ödemelerinizi düzenli yapacak site sayısı yok denecek kadar az.


  • Mağazalarda Gizli Müşteri Olmak

magazalarda-gizli-musteri-olmak

Ek iş, ek gelir çerçevesinde henüz adı duyulmamış ve çok sayıda insan tarafından keşfedilmemiş olan işler ile devam ediyoruz. Gizli müşteri olarak para kazanmak gayet eğlenceli bir iş ve; Kipa, Migros gibi büyük alış veriş merkezlerinin kapısını da bu aşamada çalabilirsiniz. 300 lira gibi bir rakamdan bahsediliyor ve yapacağınız iş de oldukça basit. Bu mağazaların sizlere verdiği bölgedeki şubeye gidiyorsunuz ve sivil bir kıyafet ile müşteri gibi dolaşıyor, alış verişlerinizi yapıyorsunuz. Kasiyerlerin sizlere nasıl davrandığı, diğer çalışanların tavırları ve mağazanın temizliği gibi detaylardan sorumlusunuz. Bu konularda yetkili isimlere rapor veriyorsunuz ve gizli müşteri olarak ödemelerinizi alıyorsunuz. Eğlenceli ve bir o kadar da basit bir iş, dilerseniz sizler de bu adreslere başvurularınızı yapabilir ve gizli müşteri olarak düzenli bir iş olmasa da çalışmalarınızı yapabilirsiniz.


1 Yorum

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir