Elektronik Aletlerin Nasıl Kullanılması Gerektiğini Biliyor Musunuz?

By  |  0 Yorum

Severek aldığım elektronik aletlerin eskisi gibi performans göstermediğini fark ediyorum. Cihazlar performans açısından sıkıntılı durumlar yaşatırken, eski durumunu da bir hayli özletiyor. Özellikle çok beğenerek uzun yıllar boyunca kullanacağımı sandığım elektronik cihazların çoğu bozuldu. Uzun zamandan beri çok beğenerek kullandığım Philips elektrik süpürgem bozulduğunda dünya adeta başım yıkıldı. Evin neredeyse bütün işini üstlenen bu cihaz, işlerimin hepsinin aksamasına neden oldu. Neyse ki Philips Servis Buca yetkilileri bu sorunu çözerek, cihazın eskisi gibi çalışmasını sağladı. Üstelik bunu kısa süre içinde yaparken, cihazın eskisinden daha sağlıklı olmasını sağladılar. Servisteyken elektronik aletlerin kullanımı hakkında ustalardan detaylı bilgi aldım. Sizlere de faydası olması açısından bir yazı kaleme almaya karar verdim. Umarım bu yazı elektronik cihazlarınızın ömrünü uzatmak açısından faydalı olur.

Eski Binada Oturanlar Elektrik Hattını Kontrol Etmeli:
Philips Servis Buca ustalarının en çok karşılaştığı sıkıntılardan biri de kullanıcıların elektrik hattından kaynaklanan sorunlarmış. Bu hattan kaynaklanan dalgalanmalardan sonra elektronik cihazların motorlarında yanma veya kısa devreler yaşanabiliyormuş. Özellikle yaz mevsimi geldiğinde herkes elektronik aletlere yüklenince bu tarz sorunların ortaya çıkmaması gibi bir durum kaçınılmaz oluyor. Bunun yanında tesisatın içindeki en ufak bir sorun bile elektronik cihazların yavaş yavaş bozulmasına neden olabiliyor. Bu yüzden tesisatın durumunu mutlaka kontrol etmeli ve elektronik eşyalarınız için bir önlem almalısınız. Böylelikle elektronik eşyalarınızdan yana alacağınız maddi hasarlarında önüne geçmiş olursunuz.

Düzenli Cihaz Temizliğine Özen Gösterin:
Philips Servis Buca yetkililerinin söylediğine göre elektronik cihazların temizliğine dikkat etmek mühim bir konuymuş. Bazen cihazlarla ilgili temizlik sorunları fark etmeden atlanılabiliyor. Kimi zaman da planlanan temizlikler tam zamanında gerçekleşmiyor. Bu durumda ise cihazların düzgün olarak çalışan sisteminde bozukluklar görülmeye başlanıyor. Özellikle süpürgelerin ömrünü arttırmak için düzenli bir torba temizliği şarttır.

Küçük Ev Aletlerini Fazla Zorlamayın:
Philips Servis Buca yetkililerinin belirttiğine göre en çok arızanın görüldüğü elektronik cihazlar küçük ev aletleriymiş. Bu aletlerde fazla zorlanmadan kaynaklı olarak, pek çok sıkıntının ortaya çıktığı görülüyormuş. Bu yüzden küçük ev aletlerini kullanırken, fazla zorlanmamasını tavsiye ediyorlar.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir