En Çok Para Kazandıran Meslekler

By  |  0 Yorum

  • En Çok Para Kazandıran Meslekler

En çok para kazandıran meslekler, sizlerin de tahmin edeceği üzre üniversite mezunu insanların yer aldığı klasik meslek grupları olarak karşımıza çıkıyor. Elbette her üniversite okuyan yüksek gelir elde edemiyor ya da en çok para kazandıran meslek gruplarında yerini alamıyor. Bu meslek grupları genellikle doktorluk, avukatlık, bilgisayar mühendisliği gibi çok bilinen meslekler oluyor ancak aralarına henüz popüler olmayan fakat yakın zamanda büyük patlama yapacak olan meslek grupları da ekleniyor ve dilerseniz bu meslek gruplarına hep birlikte göz atalım.


  • Pazarlama Müdürü

pazarlama-muduru

Sıradan bir şirkette bu pozisyonda görev alıyorsanız eğer çok yüksek rakamlar beklemeyin ancak ülkenin popüler şirketlerinden ve holdinglerinden bir tanesinde pazarlama müdür olarak yer alıyorsanız elde edeceğiniz gelir de dudak uçuklatan rakamlar olarak karşınıza çıkacaktır. En çok para kazandıran meslekler arasında en üst sıralarda yer alan ve kusursuz bir gelir karşılığı olan bu meslek için üniversite mezunu olmanız şart ve bu da yeterli değil, kurum için yükselme sınavlarında da başarı elde etmeniz gerekiyor. Hedeflerinizi her zaman için daha yüksek tutmanızı öneriyoruz, aksi takdirde yerinizde sayacak ve ortalama bir maaş ile hayatınıza devam edeceksiniz.


  • Bilgisayar Teknolojileri

bilgisayar-teknolojileri

Bilgi-işlem ile başlayan süreç yazılıma kadar uzanıyor ve bilgisayar teknolojisinin ucu bucağı olmayan bir okyanusa benzetildiğini de belirtmek gerekiyor. Hakim olduğunuz bilgilerin üzerine her geçen gün yenilerini ekleyebilir ve kendinizi farklı konularda da geliştirebilirsiniz. Bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişimi ile birlikte yazılım uzmanları da devreye girmiş durumda ve popüler meslek grupları arasındaki yerini almış durumdalar. Bilgisayar teknolojileri de en çok para kazandıran meslekler listesinde üst sıraları zorlamaya devam ediyor ve yine birçok gencin de ilgisini çeken mesleklerden bir tanesidir.


  • Avukatlık

avukatlik

Hukuk bölümü mezunlarının genel anlamda tercih ettiği bölümlerden ve mesleklerden bir tanesidir. Yükselme avantajınız ve alternatif sayısı çok fazla ancak benim için bu mevki yeterli diyorsanız sizler de mesleğinizin en iyisi olarak daha büyük davalara bakabilir ve kendi büronuz ile birlikte daha fazla gelir elde edebilirsiniz. En çok para kazandıran meslekler arasında yine popüler olan avukatlık için ilgili bölümü bitirmeniz ve stajlarınızı da eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Kendi büronuzu açmanız ve kendi işlerinizi almanız lehinize olacak ve sizlere daha fazla kazandıracaktır. Davalardaki başarınız sayesinde reklamınız kusursuz bir şekilde yapılacak ve daha fazla insan sizleri tercih edecektir.


  • Diş Hekimliği

dis-hekimligi

Belki de en zor ve en zahmetli işlerden bir tanesi ancak gelir anlamında dudak uçuklatan rakamları karşınıza çıkartacak olan mesleklerden bir tanesidir. Yine kendi muayenehaneniz ile birlikte daha fazla kazanmanız söz konusudur ve reklam konusunda daha profesyonel hareket ettiğiniz takdirde hayatınızı daha lüks bir şekilde geçirebilirsiniz. Giderlerinizin de çok fazla olacağını unutmayın çünkü sağlık sektörü teknoloji sayesinde inanılmaz bir gelişim kaydediyor ve bu gelişim ile birlikte değişime de ayak uydurmak zorundasınız. Satın alacağınız teknolojik ürünlerin fiyatları çok pahalı ve bu anlamda giderlerinizin de en az gelirleriniz kadar yüksek olması gayet normal bir durumdur.


  • Ceo

ceo

Bir şirketin en üst düzey yöneticisi olarak karşımıza çıkan ceolar, şirketin genel düzeni, rapor kontrolleri, çalışan disiplini ve gelir gider hesaplamalarından sorumlu kişilerdir. Bu işlemlerin kontrolleri de yine bu meslek grubuna aittir ve şirket sahibine karşı en sorumlu kişidir. Büyük sorumluluk aldıkları için kazandıkları rakamlar da çok yüksektir.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir