En Karlı İşler

By  |  0 Yorum

  • En Karlı İşler

Yapılmayanı yapmak ya da güçlü bir sektörde yer alıp daha iyisini yaparak daha fazla kazanmak mümkün ancak bu aşamada ne yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor ve bu kararı verirken de detaylı bir araştırma şarttır. En karlı işler başlığı altında hangi sektörün sizlere ne vereceğini ve ne kazandıracağınız inceleyeceğiz. Bununla birlikte yeni dönemde neler yapabileceğinize ve gelişen dünyanın ön plana çıkan işlerine de değineceğiz.


  • Kışın Kar Zinciri, Paleti Satmak

kisin-kar-zinciri-satmak

Yeni düzenleme ile birlikte kış aylarında ve zorlu hava şartlarında kar zinciri ve palet kullanımı zorunlu hale geldi. Bu uygulama ile birlikte karlı işler arasında yerini alan kar zinciri satışı da yeni iş kurmak isteyenlerin gözdesi haline geldi. Sezonluk iş düşünüyorsanız eğer tercihinizi bu doğrultuda yapabilir ve farklı araç modelleri için uygun kar zinciri satışı ile sizler de ilk adımı atabilirsiniz. Büyük markaların öncülüğünde gelişimini sürdüren bir sektör olduğunu belirtmek gerekiyor ancak daha uygun fiyatlar ile yola çıktığınızda satış yapamama gibi bir durum söz konusu değildir çünkü yapılan araştırmalar gösteriyor ki ülkemizde her 3 kişiden 2’si araç sahibi ve bu da kış aylarında sizlerin lehine olacak bir istatistiktir.


  • Halısaha Kiralamak

halisaha-kiralamak

Yüksek bütçe ile adım atmanız gereken işlerden bir tanesidir. Yer satın almak ya da zemini sıfırdan yaratmak istiyorsanız eğer 100.000 gibi rakamlar karşınıza çıkacaktır ancak var olanı kiralayarak bu sermayeyi daha alt seviyelere çekebilirsiniz. Öğrenci yurdu çevresinde ya da öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı alanlarda kiralayacağınız bir halı saha, etkili bir gelir kapısı olacaktır. En karlı iş demek ne kadar doğru olur bilinmez ancak yer seçimini doğru yaptığınız takdirde sahip olduğunuz işletmenin boş kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Yalnızca öğrencilerin değil, farklı yaş gruplarının ilgisini çeken bir oyun olduğu için, futboldan para kazanamamak pek mümkün değil gibi görünüyor.


  • Fotokopicilik Yapmak

fotokopicilik-yapmak

Bu iş kolunu tercih edecekseniz eğer yer seçimini doğru yapmanız gerekiyor. An itibarıyla devlet ve Özel Üniversitelerin sayısı çok fazla ve büyük şehirler ile birlikte küçük şehirlerde de devlet Üniversitelerini görebiliyoruz ve bu da öğrenci nüfusunun her geçen gün arttığını gösteriyor. Bu artış, fotokopicilik gibi ekstra iş kollarını da doğurmuş durumda. Daha önceki yıllarda bu kadar popüler olmayan bu meslek, üniversite ve yurt çevresinde yapıldığı takdirde etkili bir gelir kapısı olarak görülüyor. Doğru yerde açacağınız fotokopici ile birlikte sizler de üniversite öğrencilerine hitap edebilir ve yoğun bir çalışma temposu ile gelir elde edebilirsiniz. Kazançlı iş fikirleri arasında fotokopicilik, son dönemin en popüler iş grupları arasında yerini alıyor ve çok sayıda girişimcinin de göz bebeği olmayı başarıyor.


  • Beyaz Eşya Tamiri Yapmak

beyaz-esya-tamiri-yapmak

Teknolojinin gelişimine ayak uydurmamak elde değil ve günlük hayatı daha kolay hale getirmek adına kullandığımız teknolojik ürünlerin büyük fayda sağladığını hepimiz biliyoruz. Bu ürünlerin başında beyaz eşyalar geliyor ve maddi anlamda zayıf olan ailelerin bile evinde bu ürün gruplarını görmek mümkün. Haliyle bu ürünlerin tamir ve bakımı ile ilgili bir sektör olan servis sektörü de hareketlilik kazanmış durumda. Parlak iş fikirleri arasında beyaz eşya tamiri de ilginizi çekebilecektir diye düşünüyoruz. Yetkili servislerin yanı sıra özel servislerin de sayısı her geçen gün artıyor ve sizler de kendi dükkanınızı açarak özel servis sektörüne ilk adımı atabilirsiniz.


  • Akıllı Telefon Satış ve Tamiri

akilli-telefon-satisi-ve-tamiri-yapmak

Yediden yetmişe herkesin elinde olan akıllı telefonlar, mobil uygulamaların da desteği ile çok daha kullanışlı ve fayda sağlayan teknolojik ürünlerden bir tanesidir. Günlük hayatımızda birçok işi telefonlar aracılığı ile yapıyoruz ve kullanımın artması farklı iş kollarını da beraberinde getiriyor. Akıllı telefon satış ve tamiri de bu iş kollarından bir tanesi ve en kazançlı iş olarak sizlere önerebileceğimiz mesleklerden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.


  • Ebay, Amazon.com Ürünleri Satmak

ebay-amazon-urunleri-satmak

Günümüzde ok sayıda insan, alış verişlerini yapmak için bilgisayar başında olmayı ve internet teknolojisinden destek almayı tercih ediyor. Bu durumu fırsata çevirebilir ve sizler de ürün satışlarını online olarak yaparak kar elde edebilirsiniz. Ebay ve Amazon.com ürünlerini belli oranda kar payı eklemesi ile satışa sunabilir ve daha az ulaşılan ürünler ile de hitap ettiğiniz kitleyi daha kalabalık tutabilirsiniz. En iyi işler arasında listeye girmeyi başaran online satış projesi ile sizler de gelir elde edebilirsiniz.


  • İşlek Bir Yerde Kokoreç, Pilav Satmak

kokorec-satmak

Gece yarısı işçileri.
Onları; meyhanelerin çıkışında, kulüplerin kapısında ya da barların birkaç sokak ilerisinde görebilmek söz konusu. Pilav ve kokoreç satışı ile birlikte hitap ettiğiniz kitleyi yalnızca alkol kullanan insanlardan yana yapmamak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız eğer, işlek bir yerde araçlarınızı konumlandırabilirsiniz. Kokoreç ve pilav satışı için özel araçlar mevcut ve sizler de ilk etapta bu araçları satın alarak ilk adımı atabilir ve yer seçimi için araştırmalara başlayabilirsiniz. Kokoreçin bir tutku olduğunu düşünen çok fazla insan var ve emin olun hitap edeceğiniz kitle de çok büyük bir kitle. Pilav için de aynı şeyleri söylemek mümkün ve bir de uygun fiyata satış yapıldığı için daha tercih edilebilir bir yemek türü haline geliyor. En kazançlı işler arasında belki de listenin en başında yer alabilir ve birçok girişimcinin de aklına gelen ilk iştir.


  • Öğrencilerin Yoğun Olduğu Bölgelerde Ev Yemeği Yapmak

ogrencilere-ev-yemegi-yapip-satmak

Aileden uzak kalmanın yarattığı en büyük sorunlardan bir tanesi de yemek olayıdır diyebiliriz. Her gün dışarıdan bir şeyler yemek, hem sağlıksız, hem de maddi açıdan büyük zarar verebiliyor. Öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde ev yemeği fikri ilginizi çekebilir diye düşündük. Getirisi inanılmaz fazla ve bir de bu işi daha sağlıklı bir şekilde yaparsanız talep görmeme gibi bir durum söz konusu değildir. En karlı yatırım ya da karlı işler nelerdir sorularınıza karşılık gelebilecek bir iş olabilir. Öğrenciler ile birlikte yakın çevre esnafını da elde edebilir ve o gruba da hitap ederek ilerleyen zamanlarda iş yerinizi büyütebilirsiniz.


  • Milletvekili Olmak

milletvekili-olmak

Askerlik engeliniz bulunmuyor, Yüz kızartıcı suçlardan yargılanmamış durumda iseniz ve 25 yaşını doldurmuş bir T.C vatandaşı iseniz buyurun ne iş yapılır bu zamanda sorusuna milletvekilliği olarak yanıt verelim. 8.190 lira gibi bir maaşınız olacağını biliyor muydunuz? Tüm sağlık harcamalarınızın ve ailenizin sağlık harcamalarının, sizlerin ölümüne kadar TBMM tarafından karşılanacağını da belirtelim. Milletvekili odluktan 2 yıl sonra emekliliğinizi isteyebileceğinizi ve akıllara zarar bir emekli maaşı alabileceğinizi de unutmayın. Tam olarak ne yaptıklarını bizler de merak ediyoruz ancak hiçbir şey yapmayarak çok güzel paralar aldıkları konusunda hemfikiriz. En az ilkokul mezunu iseniz denemeye değer ve partiler konusunda çevre sahibi iseniz, bu işe sahip olmak çok daha kolay hale gelecektir.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir