Evden Para Kazanma – Evde Yapılacak İşler

By  |  0 Yorum

  • Evden Para Kazanma ve Evde Yapılacak İşler

Ne kadar mümkün olabilir ya da gerçekten evden para kazanan insanlar var mı? diye düşündüğünüzü biliyorum ancak biraz araştırma yaparsanız özellikle son dönemde bunun daha mümkün hale geldiğini sizler de görebilirsiniz. Özellikle internet teknolojisini kullanarak evden para kazanmak mümkün ve dilerseniz bunu nasıl ve ne şekilde yapabileceğinizi hep birlikte inceleyelim.


  • Youtube’a Video Yükleyerek Para Kazanma

youtube-para-kazanma

Dünyanın en büyük video upload sitesi olan ve günümü insanlarının en çok vakit geçirdiği mecralardan bir tanesi olan Youtube, devrim niteliğinde bir adım atmış durumda ve bu adım ile birlikte çalışanlarına da büyük rakamlar sunmaya devam ediyor. Video yükleyerek ve insanları kanallarınıza çekerek sizler de gelir elde edebiliyorsunuz. Ödemelerinizin google tarafından yapılıyor olması da güven konusunda herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamayacağınızın teminatı olarak karşınıza çıkıyor. İlk olarak Youtube üzerinden bir kullanıcı adı ile birlikte kanal oluşturuyor ve kanalınızın kategorisini belirliyor ve düzenlemeleri yapıyorsunuz. Haber kanalı olabilir, spor kanalı olabilir, magazin kanalı olabilir ya da komik videoların yer aldığı eğlence kanalı olabilir, bunu belirleyecek ve buna karar verecek olan sizlersiniz. Kanalınızı açtıktan sonra Adsense ilişkilendirmesi ile birlikte kanalınızı hale para kazanmaya aktif hale getiriyorsunuz. Onaylama işlemi 1 günü bulmuyor ve kısa sürede geri dönüş yapılıyor. Daha sonra yapmanız gereken şey güncel videolar ile kanalınızı doldurmak ve reklam eklemek olacaktır. Abone sayınızın artması ve videoların çok fazla tık alması ile birlikte hesabınızda biriken parayı görmek sizleri de mutlu edecek ve bu keyifli iş ile birlikte evden para kazanma işleminin de mümkün olduğunu gösterecektir.


  • İçerik Editörlüğü Yapmak

icerik-editorlugu

Evde para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de içerik editörlüğü olarak karşımıza çıkıyor. İnternet sitelerinin her daim kaliteli içeriğe ihtiyacı vardır ve bu içerikleri sağlayacak kapasiteye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız eğer sizler de ilk adımı atabilir ve yazmaya başlayabilirsiniz. Sitenin konseptine ve içeride yer alan başlıklara uygun şekilde, düzgün bir Türkçe ile yazılarınız yazarak para kazanabiliyorsunuz ve bu işi düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde 2000 lira ile 3000 lira arası bir gelir elde etme şansınız da var. Ek gelir olmasının yanı sıra meslek olarak da icra edebilirsiniz çünkü yazdığınız yazının kalitesine bağlı olarak kazanacağınız paralar da artıyor. Bunun için belli başlı forum siteleri mevcut ve forum sitelerine üye olarak konu açmanız da müşteri bulmak adına yeterli olacaktır.


  • Büyük Firmaların Fason El İşlerini Yapmak (Kurdela vs Nikah Şekeri)

evde-nikah-sekeri-yapmak

Ev hanımları için önerebileceğimiz, evden para kazanmak eylemini daha kolay hale getiren işlerden bir tanesi olan el işleri, son dönemde daha popüler hale gelmiş durumda. Paketleme, kurdele ve nikah şekeri yapmak an itibarıyla daha ok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bu işleri İşkur üzerinden de alabiliyorsunuz ve firmaların belli dönemlerde iş ilanı verdiğini de belirtmek gerekiyor. Yapabileceğiniz kadar iş talebinde bulunuyorsunuz ya da firmalar bir sayı belirleyerek karşınıza çıkıyor, sizler de kabul ettiğiniz takdirde iş alımı yapılıyor. Evde oturduğunuz yerden şeker paketleyerek ya da kurdela bağlayarak para kazanabiliyorsunuz ve düzenli bir şekilde çalıştığınızda takdirde 2000 liraya varan rakamlar karşınıza çıkıyor.


  • Butik Pasta, Kurabiyeler Yapmak

butik-kurabiye

Evde para kazanmak isteyen hanımların en çok tercih ettiği iş kollarından bir tanesi de pasta yapımıdır. Özellikle bu konuda sektöre hakim olan büyük firmalar, iş ilanları ile birlikte becerikli hanımlara ulaşmayı tercih ediyor ve günlük pasta ya da kurabiye alımları yapıyor. Sizler de kendinize güveniyorsanız ve gün içerisinde firmaların taleplerine eksiksiz bir şekilde yanıt verebileceğinizi düşünüyorsanız harekete geçebilirsiniz. Evinizde pasta ve börek yaparak bunları satabilir ve ek gelir elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Ucu açık rakamlar karşımıza çıkıyor ancak minimum 1000 lira gibi bir rakam ile başlayabileceğiniz çok fazla iş var ve bu iş için de evden çıkmanıza gerek yok, bu yüzden ev hanımları için önemli fırsatlardan bir tanesidir.


  • Takı, Bileklik Vs Aksesuar Yapmak

taki-bileklik-yapmak

El becerisi konusunda kendinize güveniyor ve bir sanatçı olduğunuzu düşünüyorsanız eğer sizler de takı, bileklik ve aksesuar tasarımı ile birlikte bu işi yapabilirsiniz. Evde para kazanmanın yolları çok fazla ve çok geniş alternatiflere gebe, bunlardan bir tanesi de takı tasarımı. Dilerseniz büyük firmalar ile çalışabilir ve onların bünyesinde harekete edebilirsiniz, dilerseniz de kendi takılarınızı üretebilir ve online olarak siteleriniz üzerinden satış işlemlerini daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ucu açık bir gelir tablosu sizleri bekliyor.


  • Küçük İşletmeler ve Öğrenciler İçin Ev Yemeği Yapmak

ogrencilere-ev-yemegi-yapip-satmak

Elinizin lezzetli olduğunu düşünüyor ve günün büyük bir kısmını boş geçirdiğinizi düşünüyorsanız eğer, sizler de en iyi yaptığınız iş ile yani yemek yapma işi ile para kazanabilirsiniz. Küçük işletmeler, genellikle ev yemeği konusunda ısrarcı oluyor ve bunun için catering firmalarına daha büyük rakamlar ödemek yerine, ev hanımlarından yardım almayı tercih ediyor. İşi biraz daha büyütmek isterseniz eğer catering firmalarının bünyesinde hizmet verebilirsiniz ancak daha basit bir çalışma tercih ediyorsanız öğrenciler ya da küçük işletmeler için tek başınıza hizmet verebilir ve evde yaptığınız yemeklerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.


  • İnstagram Üzerinden Satış Yapmak

instagramdan-satis-yapmak

Evde nasıl para kazanabilirim sorusunun yanıtlarından bir tanesi de online mecralarda yapacağınız satış işlemleridir. İnstagram, bu mecralardan bir tanesi ve her geçen aktif üye sayısının arttığı bu mecrada sizler de kaliteli bir satış sayfası oluşturarak gelir elde edebilirsiniz. Takı, kıyafet, iç giyim ve hediyelik eşya gibi sektörler çok daha fazla ilgi çekiyor ve bu sektörlerden elde edebileceğiniz gelir de çok daha yüksek oluyor. Sahip olduğunuz satış sayfasının reklamını da yine benzer mecralarda yapabilir ve insanların ilgisini bu sayfaya çekerek müşteri portföyünüzü de en iyi şekilde genişletebilirsiniz.


  • İnternet Bankacılığı İle Döviz Alım-Satımı

doviz-alim-satimi

Evde para kazanma yolları listesinde döviz alım satımı da yer alıyor. Belli bir sermayeye sahipseniz eğer sizler de bu sermayeyi al sat yaparak değerlendirebilir ve büyütebilirsiniz. Günlük al sat işlemlerinde, sahip olduğunuz rakama bağlı olarak kar ve zarar oranı değişiklik gösterebilir ancak sabırlı olmak ve uzun vadede işlem yapmak çok daha etkili olacaktır. Büyük paralar ile bu işe girdiğiniz takdirde uzun vadede zarar etmeniz çok da mümkün değil, bu yüzden büyük riskler de sizleri beklemiyor. Al sat işlemlerini güvenilir bir şekilde yapmak adına sahip olduğunuz bankanın internet bankacılığını kullanabilir ve daha basit bir şekilde işlemlerini yapabilirsiniz. Dolar, altın, euro ya da hisse senedi ile geniş bir alternatif tablo da sizleri bekliyor.


  • Hisse Senedi Alım-Satımı

hisse-senedi-alim-satimi

Şirketlerin, satışlardan elde ettikleri gelire ortak olabilir ve yapacağınız yatırımlar ile birlikte sizler de gelir elde edebilirsiniz. Evden para kazanma yolları kapsamında büyük paralar sayesinde yine büyük paralar elde edebileceğiniz bir çalışma yöntemidir. Hisse senedi alıp satarak sizler de paranızı katlayabilirsiniz ancak bunun için doğru firmayı belirlemeniz gerekiyor ve yeni sezonda ya da uzun vadede patlama yapacak olan şirketlerin hisselerini almak çok daha mantıklı olacaktır. Evden para kazanmanın yolları konumuzun sonuna geldik. Dilerseniz site içerisinde yer alan diğer ek gelir ve evden para kazanma fırsatları başlıklarına da göz atabilirsiniz.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir