Evinizin Bir Odasını Kiralayarak Para Kazanın!

By  |  0 Yorum

Daha önceki bir yazımızda belirttiğimiz gibi iş fikirleri yaratarak kendinize kazanç kapısı açabilirsiniz. Bunlardan birisi de evinizin bir odasını kiralayarak para kazana yöntemlerinden birisidir. Bu iş fikri ilk olarak kimin aklına geldi bilinmez ancak son zamanlarda revaçta olan para kazanma yöntemlerinden birisidir. Peki, kim evinin bir odasını kiraya verir ki diyenlere cevabımız şu olacaktır. İnsanlar geniş odalı, 4+1, 5+1 gibi evlere sahip olabiliyorlar. Eğer yakınındaki insanların eve ihtiyacı varsa ve bulundukları şehirde geçici olarak kalıyorlarsa sizde bu kişilerin elinden tutarak aslında bir nevi misafir ediyorsunuz gibi düşünülmelidir.

Tanıdığınız bir arkadaşınızın ya da dostunuzun sizin bulunduğu şehri, başka bir şehirden gelerek sadece birkaç günlüğüne konaklaması gerekiyorsa siz bu işi ticarete dökebilirsiniz. Ya da bulunduğunuz şehirde üniversite varsa ve bu üniversitenin etrafında binlerce öğrenci kiralık ev bulma telaşındaysa ve sizde bekar olarak yaşıyorsanız odanızın birisini birkaç öğrenciye kiraya verebilirsiniz. Sizin öğrenciye kiraya vererek aylık masraflarınızın karşılanması gibi bir şey de avantajlı olacaksınız anlamına gelmektedir. Bu tür örnekleri çoğaltabiliriz.

Ev odasını kiraya vererek para kazanma konusunda avantajların olduğu kadar dezavantajların olduğu da bir gerçektir. Kendi özelinizi tamamen bir başka kişiye daha açmış oluyorsunuz. Yani mahremiyet ortadan kalkmış oluyor. Tüm aile problemlerinizde, aile ziyaretlerinizde misafir ettiğiniz kişi de görünecek demektir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir