Facebook Sayfa Alım-Satım

By  |  0 Yorum

Sosyal mecraların an itibarı ile en büyüğü ve en popüleri olan Facebook, her geçen gün daha fazla insana hitap etmeye devam ediyor ve en fazla üye sayısı ile liderliğini de korumayı başarıyor. Bireysel kullanıma hizmet etmesinin yanı sıra artık kurumsal yapısı ile de dikkatleri üzerine çeken bu sosyal medya alanı, ticari anlamda da değerlendirebileceğiniz bir mecra haline gelmiş durumda. Facebook sayfa alım satım işlemleri de yine gelir elde edebileceğiniz iş imkanları arasında yer alıyor. Dilerseniz ilk olarak Facebook sayfasının nasıl açılabileceğini hep birlikte inceleyelim.

facebook-sayfa-alim-satim

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Facebook sitesine giriş yapmadan önce size sunulan boş bir forma karşınıza çıkıyor. Burada kullanıcı adınızı ve birtakım bilgileri girmenizi istiyorlar ya da yeni üyelik için bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Hemen alt kısımda yer alan ‘’sayfa oluştur’’ butonu ise atmamız gereken ilk adım olarak karşımıza çıkıyor. Bu butona tıkladığınız anda step step ilerlemeye başlıyorsunuz. İlk olarak sayfa adını giriyor ve daha sonra sayfanızın ne tür bir konsepte sahip olacağını belirliyorsunuz. Haber, ünlü bir isim, eğlence, mizah, sanatçı, yazar, evcil hayvanlar gibi birbirinden farklı konseptler söz konusu ve sizler de yayın şeklinize bağlı olarak bu alanlardan bir tanesini seçiyorsunuz. Hemen akabinde internet sitelerinizi ekleyebilir ve sayfanız ile ilgili kısa açıklamalar girebilirsiniz. Kullanıcı adı almanız için ilk etapta belli üye sayısına ulaşmanız gerekiyor ve bu sayıya ulaştıktan sonra sayfanıza özel bir kullanıcı adı belirleyebiliyorsunuz. İşlem oldukça basit ve zaten Facebook, bu konuda gerekli yönlendirmeleri de yapıyor.

Facebook Sayfa alım-Satım:

Bu işi yaparak para kazanabileceğiniz aklınıza gelmiş miydi? Facebook sayfa alış verişleri an itibarıyla çok sayıda insanın gelir kapısı olarak tercih ettiği mesleklerden bir tanesidir ancak sayfalarınızı yüksek rakamlar ile satışa sunabilmeniz için belli bir üye ve etkileşime sahip olması gerekiyor, bu yüzden sayfalarınızı düzenli olarak beslemenizde de fayda var.

Popüler Bir Facebook Sayfası İçin Ne Gerekiyor?

– Sayfanızın konseptine uygun içerikler paylaşmalısınız.

– Paylaşım saatlerinizi belirlemeli ve etkileşimin en yoğun ve en güçlü olduğu saatleri tercih etmelisiniz.

– Zaman zaman konseptin dışına çıkarak gündemde olan eğlenceli şeyleri paylaşabilirsiniz.

– Kurumsal bir kimlik her zaman daha etkileyici bir duruş sergilemenize yardımcı olur, bu yüzden kullanıcıların yaptıkları yorumlara daha dikkatli yanıtlar verebilirsiniz.

Sayfa Satışı:

Çok sayıda forum sitesi aracılığı ile sizler de sayfalarınızın satış ilanlarını insanlarla paylaşabiliyorsunuz. Az önce de belirttiğimiz gibi sayfalarınızın popüler ve organik bir kimliğe sahip olması gerekiyor. Üye satın alarak ya da doğal olmayan beğeni satın alarak sayfalarınızı popüler hale getirebilirsiniz ancak etkileşim güçlü olmayacağı için maddi anlamda bu durum sizlere herhangi bir katkıda bulunmayacaktır. Doğal kullanıcılar ile birlikte büyümek, sayfalarınızı çok daha popüler hale getirecek ve etkileşimi de daha hızlı hale getirecektir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir