Freelance Editör Olmak

By  |  0 Yorum

Sizde yazdığınız da kendinizi iyi hissediyor ve zamanınızı araştırma yaparak geçirip bunları insanlara aktarmak isteyen biriyseniz Freelance Editör Olmak tam size göre bir iş demektir. Düzenli bir işim olsun bunun sonucunda istediğim gibi yazarak üstüne bir de para kazanayım diyor iseniz bu işi tercih edebilirsiniz.

İnternet sitesi sahipleri yayıncılar sitelerinin ziyaretçi sayısını arttırmak için kaliteli içerik ve bilgilere ihtiyaç duyarlar. Burada Freelance Editör Olmak için başvuran ve bu iş için çalışmaya gönüllü kişiler devreye girerler.

  • Nasıl Olunur?

Kendinize küçük bir home ofis yaratın. Veya öyle bir ortam hazırlayın. Bir sosyal medya aracı kullanın ve site edinin. Çoğu site bu şekilde makaleler yazanlar ile dolu ve dolmaya devam ediyor. Bu yüzden o sitelere başvurun. İş ilanları siteleri en iyi araştırma aracınız olabilir. Online editör ve yazarların olduğu forumları bulup katılın. Tıklanma sayıları yüksek sitelere yazı yazabilirsiniz.


  • Bir Editörde Aranan Özellikler

-Bir konu hakkında detaylı bir araştırma yapabilmesi
-Türkçeyi iyi bilmesi ve akıcı yazıp konuşması(kitap oku be adam)
-Yazım ve imla kurallarını bilmesi(Nokta, virgül bil yani diyor)
-Wordpress bilgisi yeterli düzeyde olması


  • İhtiyaçlar & En Önemli Uyarı

Home Ofis edinmek ve kendinizi güncellemek , Asla kopyalama yapmayın.(kendi fikirlerin olsun biraz)


Freelance Editör Olmak aslında kolay bir meslek gibi gözükse de zorlu yanları da yok değil. Ama en iyi kaliteli işi yapmak zaten sizi belirli yerlere taşıyacaktır. Bu yüzden bu işe başvurup kabul ettiğiniz zaman işinize önem verin ve aldığınız makale konuları hakkında olabildiğince okuma yapın. Araştırmalarınız mutlaka gözden geçirin. Kendi özgün düşünce ve fikirlerinizi yaptığınız araştırma okumaları ile yorumlayarak yapın. Bir de iyi yazın ve paranızı kazanın.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir