Harika Bir Fikriniz Var Ancak Sermayeniz Mi Yok?

By  |  0 Yorum

Ne yazık ki çok az kimse istediği işi yapabiliyor. Bunun da çeşitli sebepleri var. Birçok kişinin hayalindeki mesleği ya da işi yapamamasının sebepleri farklıdır. Kimisi aile baskısından dolayı istemediği bir işi yapmak zorunda kalırken, hasbelkader girebildiği bir üniversitedeki yine tamamen tesadüfen seçtiği bir bölümün mezunu olduğu için o işi yapıyor. Kimisi de sadece maddi imkansızlıklardan dolayı hayallerindeki işi yapamıyor. Ancak o insanların sorunu maddiyat değil aslında kendileri farkında olmasa da. Esas sorun o işi yeterince istemiyor olmaları. Eğer istiyor olsalar çözüm yolları var tabi ki.

Ama siz tüm bu insanlardan farklı olabilirsiniz. Harika bir fikriniz var ancak sermayeniz mi yok? Sakın dert etmeyin. Bu yazı hayallerinize kavuşmanızı sağlayacak. Hayalinizdeki iş için gerekli sermayeyi bulabilmenize kılavuzluk ederek sorununuza çözüm üreteceğiz. Şimdi hazır mısınız?
Harika bir fikriniz var ancak sermayeniz mi yok? Hemen en yakın akrabalardan borç para isteyin ama asla fikrinizden bahsetmeden…

Harika bir fikriniz var ancak sermayeniz mi yok? Kosgeb’in yeni iş kuracaklara destek amacıyla büyük bir kısmı hibe, diğer kısmı ise uzun vadede geri ödemeli olan kredilerini araştırın. Harika bir fikriniz var ancak sermayeniz mi yok? Bankaların ihtiyaç kredileri ya da kobi destek kredilerini araştırın ve size en uygun olana başvurun.
Harika bir fikriniz var ancak sermayeniz mi yok? İşe önce hayalinizdeki işe benzer ama daha az sermaye gerektiren bir işle başlayın ama asla hayallerinizden vazgeçmeden…

Harika bir fikriniz var ancak sermayeniz mi yok? Küçük küçük yarı zamanlı işler yaparak hem kendinizi geliştirebilir hem de para kazanıp biriktirme imkanına sahip olabilirsiniz. Hayallerinizden asla vazgeçmezseniz mutlaka aklınızdaki o harika iş bir gün sizin olur. İstemek başarmanın yarısıdır. Sermaye konusunda doğru desteği bulabilmek için biraz çaba göstermeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir