Hediyelik Eşya Dükkanı

By  |  0 Yorum

  • HEDİYELİK EŞYA DÜKKANI

hediyelik-esya-dukkani

Yeni dönemde daha popüler hale gelen ve hitap ettiği kesim her geçen gün biraz daha genişleyen hediyelik eşya dükkanları, hanımlara hitap edebildiği sürece daha etkili bir hal alıyor. Aslında sahip olduğu müşteri portföyü içerisinde erkekler de var ancak hanımlar bu konuda daha aktif ve eğer sizin de hediyelik eşya dükkanı açmak gibi bir düşünceniz varsa hanımları bir adım öne çıkarmak ve onlara hitap etmek çok daha doğru olacaktır diyebiliriz. Neler satabilirsiniz ya da bu tür bir dükkan açmak için ne gibi bir süreç sizleri bekliyor sorusunun yanıtını gelin hep birlikte verelim.


  • Nasıl Açılır?

1 – Dükkanlarınızı açmadan önce her işte olduğu gibi bu sektörün en iyilerini mercek altına alın ve nasıl işler yaptıklarına detaylı bir şekilde göz atın. Sattıkları ürünler, hitap ettikleri kitle ve satış rakamları gibi detaylar ile birlikte sizler de iş hakkında daha detaylı ve net bilgiler elde edebilirsiniz. Öne geçmek ve daha iyisini yapmak için neler yapabileceğinizi araştırın ve ilk adımı da bu detaya göre atın.

2 – Yer seçimini doğru yapın. Hediyelik eşya dükkanı açmak ve diğer yatırımlar için de bu durum büyük önem taşıyor. Açacağınız dükkanın mevkisi önemli ve en azından yoğun insan topluluklarının yaşadığı ya da çok sık ziyaret edilen bir bölge seçerek sizler de daha doğru bir karar verebilirsiniz.

3 – Başlangıç rakamı önemli. Sahip olduğunuz sermayeyi daha doğru ve daha profesyonel bir şekilde yönetin ve bu sayede elde edeceğiniz gelir hakkında da daha net fikir sahibi olabilirsiniz. Sahip olduğunuz sermayenin dışına çıkmak gibi bir hata yapmayın çünkü bu büyük ölçüde risk almak olacaktır ve yapacağınız ekstra bir hata ile birlikte sizlerin aleyhine bir durum olacaktır.

4 – Etkili ve dikkat çekici bir isim bulun. Sahip olacağınız dükkan için daha renkli bir isim bulabilirsiniz. Basit ve sıradan bir detay gibi görünebilir ancak insanların ilgisini çekecek bir isim ile reklamlarınızı daha kusursuz bir şekilde yapmanız da mümkündür.

5 – Müşterileriniz ne istiyor? Onların beklentilerine yanıt verebilecek kapasiteye sahip misiniz? Farklı olan her zaman için daha fazla ilgi çeker ve eğer yaratıcılığınıza güveniyorsanız isim konusunda daha ekstrem bir çalışma da yapabilirsiniz.

6- Personel sayısını belirleyin. Hediyelik eşya dükkanı için bir çalışana ya da birden fazla çalışana ihtiyacınız olup olmadığını belirleyin. Çalışan demek masraf demek ancak kısa sürede geri dönüşü de mutlaka olacaktır. Kalabalık bir kesime hitap ediyorsanız eğer daha kaliteli hizmet verebilmek için daha fazla çalışana ihtiyacınız olduğunu da bilmeniz gerekiyor.


  • Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Hediyelik eşya dükkanı için 30.000 liraya kadar bir rakam belirleyebilirsiniz. Bu rakam elbette daha fazla olabilir ancak başlangıç için sizleri tatmin edecek olan rakam bu civarlar da geziyor. Dilerseniz ürün satışları ve müşteri portföyünüzün artması ile birlikte ürün yelpazesini genişletebilir ve stoklarınızı da artırabilirsiniz ancak bunu uzun vadede gerçekleştirmeniz sizler için daha sağlıklı olacaktır.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir