Home Ofis Hakkında Her Şey

By  |  0 Yorum

  • HOME OFİS HAKKINDA HER ŞEY

home-ofis

Günümüzde çok sayıda insan, işlerini evden yapmayı tercih ediyor ve özellikle online dünya üzerinden hizmet veriyorsa, home ofis tercihi de daha ilgi çekici hale geliyor. Sizler de evinizin bir köşesini ofis haline getirebilir ve dekorasyon çalışmaları ile birlikte bu alanı daha çalışılır kılabilirsiniz. Bunun için çok fazla masraf yapmanıza da gerek yoktur. Daha sade ve daha motive edici şirin mobilyalar ile birlikte sizler de evinizi etkileyici bir ofise dönüştürebiliyorsunuz. Home ofis oluşumu ya da çalışmaları için dikkat etmeniz gereken detayları listeler halinde sizlere sunuyoruz.


  • Ofis İhtiyaçlarını Belirleyerek Başlayın

Ofisinizde neler görmek istiyorsunuz, nasıl bir mobilya grubu sizleri daha fazla motive eder, yerleşimi ne şekilde yapmanız gerekiyor gibi soruların yanıtlarını vermeden dekorasyon işlemlerine başlamanızı önermiyoruz. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirleyerek bir liste hazırlayın ve bu listeyi tamamladıktan sonra keyifli bir dekorasyon işlemi de sizleri bekliyor olacaktır. Çok kalabalık ürün grubu tercihleri yerine ihtiyacınız olanları belirlemeniz daha keyifli bir ofis yaratacaktır.


  • Daha Özel Bir Alan Seçimi Yapın

home-ofis-ozel-alan

Evinizin herhangi bir köşesi değil, en özel köşesini tercih edin. Unutmayın, uzun süre çalışabileceğiniz ve sizleri çalışmaya motive eden bir alan olması lehinize olacaktır. Çok dar ya da çok geniş bir alana ihtiyacınız yok! Ferah ve sevimli bir odayı sizler de dekore ederek ofis haline getirebilirsiniz. Çalışmalarınızı yapacağınız alanı belirledikten sonra ilgili dekorasyon ürünleri ile döşemeye başlayabilir ve ikinci adımı atabilirsiniz.


  • Yaratıcı Ürün Grupları İle Destek Verin

Dekorasyon çalışmalarında tercih edeceğiniz daha aykırı ve daha gösterişli ürün grupları ile birlikte emin olun daha keyifli ve daha eğlenceli bir çalışma ortamı sizleri bekliyor olacaktır. Home ofis tercihleri için sektörde yer alan çok yaratıcı ürünler mevcut ve özellikle aydınlatma sistemleri konusunda çok daha dikkat çekici ürünler de göze çarpıyor ve yine masa ve sandalye tercihlerinde de bu detaya özen göstermeniz tavsiye edilir. Yaratıcı ürün gruplarını bulabileceğiniz çok sayıda mağaza var ve bu mağazaları dilerseniz online olarak da ziyaret edebilirsiniz.


  • Yeni Bir Telefon Hattı

Daha kurumsal bir tavır için yeterli olur mu ya da buna ihtiyacınız olur mu bilinmez ancak evinizdeki telefonu iletişim numarası olarak müşterilerinize ya da muhatap olacağınız insanlara sunmanız çok da doğru olmayacaktır. Rahat görüşme yapabilmek adına yeni bir hat satın almanız tavsiye ediliyor. Home ofis çalışmalarına bu detayı da dahil edebilir ve yeni bir telefon ile birlikte bir adım daha atabilirsiniz. Bu hat sizleri daha resmi bir çalışma adresi haline getirecek ve en azından görüşmelerinizi de daha rahat yapmanıza belli ölçüde imkan sağlayacaktır.


  • İş Hayatı ve Özel Hayat Ayrımını Yapın

Home ofis büyük rahatlık demek ve başınızda bekleyen birilerinin olmaması ya da sizin denetiminizi yapan bir patronun olmaması, bir süre sonra çalışmalarınızı da etkisi altına alacak ve daha da rahatlamanızı sağlayacaktır ancak bu rahatlık ile birlikte işlerinizin aksadığını da kısa süre sonra fark edeceksiniz. Evdeki sorunlar ya da özel hayatınız da yine çalışmalarınıza engel olabilecek detaylardan bir tanesidir, bu yüzden belirlediğiniz çalışma saatleri içerisinde evin sorunları ile ilgilenmeyi unutun ve kulaklarınızı kapatın.


  • Çalışma Saatleri Belirleyin

calisma-saatleri-belirleyin

Bir düzen kurabilmek ve bu düzen doğrultusunda çalışabilmek adına sizler de çalışma saatlerinizi belirleyin ve bunu ev halkına da empoze etmeye çalışın. En azından o saatler içerisinde sizleri rahatsız etmeyecek bireyler yaratın. Kendinizi disipline edebilmek adına bu çalışma saatleri büyük fayda sağlayacaktır ve emin olun bir düzen içerisinde çok daha sağlıklı çalışmalar ortaya çıkacaktır.


  • Ofisiniz İçin Güzel Bir Saat Satın Alın

home-ofis-saat-alin

Zaman değerlidir. Home ofis çalışacaksanız ya da çalışıyorsanız güzel bir saate ihtiyacınız var. Belirlediğiniz çalışma saatlerini kontrol edebileceğiniz ve zamanı kontrol edebileceğiniz güzel bir aracın olması da sizleri motive edecektir. Düzeni ve disiplini tetikleyecek olan şık bir saat ile birlikte sizler de planlamalarınızı yapabilirsiniz. Evde çalışanların büyük bir kısmı zamanı kontrol edemiyor ve emin olun basit bir saat desteği ile bu kontrol mekanizması çok daha kusursuz bir hal alacaktır.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir