İcralık Malları Alıp Satarak Para Kazanmak

By  |  0 Yorum

% 50 oranında kar elde etmenin mümkün olduğu, piyasaya yeni giren iş fikirlerindendir. Girişimci adayların yöneldiği seçeneklerden olup, ticari zekasını kullanan bireyler, bu işlerden hayli kar elde edebilir. İcralık malları alıp satarak para kazanmak istiyorsanız, ilk olarak finansal amacınızı belirlemeniz gerekir. Bunun için ne kara yatırım yapacağınız, neler alıp satacak bir bütçeniz olduğunun bilincine varmanız şarttır. Gerçekçi olarak bir hesap yapmanız gerekir. Aynı zamanda tutucu olmanız da işe başlarken size fayda sağlar.

İcralık malları alıp satarak para kazanmak işi yeni gündeme gelmesine karşın yöneleni çoktur. Lakin gerekli bütçesi olan ve iyi yapanız azdır. Bu sebep ile eğer bu işken iyi bir kar elde etmek istiyorsanız, planlı olmalısınız. Bu iş için yeterli kaynağınızın olup olmadığı çok önemlidir. Belirli bir sermaye sahibi olmak, bu iş türünün ilk kriteridir. Zaten mantıklı olarak düşündüğünüz takdirde, sermayeniz ne kadar çok ise kazanacağınız para miktarının o kadar çok olacağını anlarsınız. Buna örnek vermek için ev ve araba satışı arasındaki farkı düşünebilirsiniz. 300 bin TL vererek aldığınız evi 350 bin TL karşılığında satmanız mümkündür, buna karşılık 40 bin TL harcayarak aldığınız arabayı yaklaşık olarak 55 bine satarsınız. Aradaki kar farkınız görmek kolaydır.

Yapılan icra ihalelerini araştırmanız ve bunlardan hangine katılmanızın uygun olduğunu belirlemeniz gerekir. Yani ihaleler konusunda da planlı ve programlı bir şekilde ilerlemeniz gerekir. İcralık malları alıp satarak para kazanmak için icra ihalelerine nasıl ve nerede gireceğinizi bilmeniz gerekir. Belirtilen saatler ihalelere katılmalı ve bütçeniz doğrultusunda ilgili ürünlere fiyat vermeniz gerekir. Bazı ihaleler, internet üzerinden de katılabilmeniz için uygundur.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir