İnstagram’da Ürün Satıcılığı İle Para Kazanmak

By  |  0 Yorum

Dünyamız, 21.yüzyılda her saniyenin dolu dolu geçmesini sağlayabilecek bir teknoloji altyapısı ile donatılmış durumdadır. Seyahat ederken geçen süre diliminde dünyanın öteki ucundan bir insanın sesini kulaklarımızda yankılatabilir, belki de hiç tanışmayacağımız insanlar ile internet üzerinden her saniye iletişimde kalabilmekteyiz. Böylesine hızlı ilerleyen bir süreçte bunu paraya çevirmek için fırsatlar da elbette bu hıza paralel olarak doğmakta, onları fark edebilecek sahiplerini beklemektedir.

İhtiyaçlara göre şekillenen tüm hayaller yakın zamanda Facebook ve Twitter gibi iki büyük devin oluşmasını, ilerlemesini ve zirveye oturmasını sağladı. Son yıllarda ise bu iki oluşumun artık alışılmış olmasından ve giderek tekrara düşmesinden dolayı bahsettiğimiz fırsatı güzel değerlendiren, en az onlar kadar önem arz eden bir diğer platform ise İnstagram’ dır. Ülkemizde ve dünyada irili ufaklı çoğu şirket satış kanallarını Facebook üzerine, şirket ve ürün reklamlarını ise Twitter üzerine kanalize etmiş durumdadır. Peki ya İnstagram ’da ürün satıcılığı ile para kazanmak mümkün müdür?

Gözlemlenilen verilere göre bu oldukça yapılabilir gözükmektedir. Takipçi sayıları yüksek olan sayfalar bu şekilde gelir elde edebilmektedir. Bu aşamaları maddeleyerek anlatmak gerekirse 3 aşamada inceleyebiliriz.

  • Sayfanın amacı belirlenerek hangi alanda paylaşımlar yapılacağı belirlenir. Ülkemizde genellikle kısa videolar ile insanların güldürülmesi amaçlanarak takipçi kazanılması amaçlanmaktadır. Ek olarak farklı bir alan ise amatör fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğrafların paylaşılması sonucunda sanat atölyelerinin ya da profesyonel fotoğraf stüdyolarının dikkati çekilmesi amaçlanmaktadır. İnstagram’ da ürün satıcılığı ile para kazanmak için etkileyici bir sayfa ismi gerekmekte olduğu da aşikârdır.
  • Sayfa amacınıza yönelik videoları, özellikle karikatür ve caps adı verilen isimlendirilmiş anlık resimleri paylaşarak faaliyetlerin sürdürülmesi gerekiyor. Bu süreç boyunca yine bu alanda faaliyet sürdüren diğer sayfalara da sayfa linkini yorum olarak bırakarak, takipçi kazanma ihtimali oldukça yükselecektir. Çünkü bu sayfaları takip eden kişiler yorumları aracılığı ile diğer sayfalara da geçiş yapabilmektedirler.
  • Sayfa popüler oldukça yüksek bir popülasyon tarafından takip edilecektir. Tavsiyeler ile takipçi sayısında yüksek bir artış gözlemlendiğinde, reklam vermek isteyen firmalar size iletişim kanallarınızdan ulaşmak isteyecektir. Bu sebeple daima güncel bir mail ve isteğinize göre bir telefon numarası eklenmesi faydalı olacaktır.

İnstagram ‘da ürün satıcılığı ile para kazanmak isteyen girişimcilerin bu maddeler kılavuzluğunda ilerlemesi, maddiyata çevirme gidişatında olumlu bir etki gösterecektir. Günümüz dünyasında sosyal medyanın gücü yadsınamaz. İnstagram gibi sosyal medya platformları hemen hemen herkesin telefonunda bulunan ve herkesin her gün mutlaka bir kere uğradığı işlek bir cadde olarak düşünülebilir. Her gün o caddeden geçen insanların gördükleri her reklam unsurunun akılda kalmaması imkânsızdır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir