İş Kurma Kredisi – Devlet Kredisi

By  |  0 Yorum

  • İş Kurma Kredisi-Devlet Kredisi

Eskiden olduğu gibi bankaların iş kredisi için çok sayıda formaliteye başvurmadığını biliyoruz ve özel banakların da desteği ile birlikte artık sizler de sermaye oluşturmak adına kredi çekmeyi tercih edebilirsiniz. Eskiye yönelik bakıldığında kredi için kefil ve çok sayıda formalitenin tamamlanması gerekiyordu ancak günümüzde bunu daha kolay hale getiren bankaların mevcut olduğunu belirtmek gerekiyor ve iş kurma kredisi adı altında sizler de bu kredilerden faydalanabilirsiniz.


  • Devlet Kredileri

Devlet garantisi altında ve ödeme planlamaları çok daha sağlıklı olan kredilere başvurularınızı yapabilirsiniz ve sizler de yardım alabilirsiniz. İş kurmak için kredi planlamalarında uzun vadede ve daha basite indirgenmiş ödeme planları sunuluyor ve bu sayede sizler de çok fazla zorlanmadan geri dönüşü basit bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bazı bankalar bu planlamaları kendileri yapıyor, bazıları ise farklı alternatifler sunarak ödeme planlamasını sizinle birlikte yapmayı tercih ediyor. Belli bir gelire ya da gayrimenkule sahipseniz kredi almanız çok daha kolay oluyor ancak herhangi bir gelire sahip değilseniz yine eskiye bağlı formaliteler ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.


  • Gayrimenkul İpotek

gayrimenkul-ipotek

Sahip olduğunuz mal varlığını kullanarak kredi almanız mümkündür ve bankalar yine bu konuda sizlere destek vermeye devam ediyor. Hızlı nakit işlemlerine ihtiyacınız varsa eğer en doğru ve en hızlı sonuç için sizler de bu tür bir yöntemi tercih edebilirsiniz. Maddi anlamda kendinize çok güvenmiyorsanız ve geri dönüş konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyor iseniz en riskli yollardan bir tanesi olduğunu da bilmeniz gerekiyor çünkü bankalar bu konuda inanılmaz net bir tavra sahip ve geri ödeme alınmadığı takdirde süreç çok daha hızlı işliyor ve ödeyeceğiniz rakamlar da artıyor. Devlet kredisi kapsamında farklı bir alternatif olarak sizlere sunuluyor ve az önce de söylediğimiz gibi kendinize güveniyorsanız daha hızlı nakit akışı için en etkili tercih olacaktır.


  • Alternatif Fon Destekleri

kosgeb

Devlet destekli iş kurma elbette çok daha sağlıklı ve güvenilir bir destek ancak ödeme planları zaman zaman sıkıntılı olabiliyor ve bu da kredi alacak bireyleri zor duruma düşürebiliyor. Kosgeb’i değerlendirebilirsiniz ancak çok zahmetli bir süreç sizleri bekliyor olacak ve ödeme yapmaları için detaylı bir araştırma ile birlikte maddi imkanlarınız da göz önünde bulundurularak gerekli rakam sunulacaktır. Bunun yanı sıra internet siteleri üzerinden sunulan fon desteklerini de değerlendirebilirsiniz. Bu aşamada kurumlar ile değil, bireyler ile karşı karşıya geliyor ve ödeme planını birlikte belirleyerek bir tercih yapıyorsunuz. Faiz oranları çok daha yüksek çünkü kurumsal bir çalışma değil ve nakit aktarımı çok daha hızlı olduğu için bu oranların yüksek olması da gayet normal bir durumdur.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir