İş Kurmak İçin Yeterli Paranız Yok Mu ? Problem Değil!

By  |  0 Yorum

İş kurmak istiyorsunuz. Fakat İş kurmak için yeterli paranız yok mu? İşte biz sizlere bugün bununla ilgili yardımcı olacak birtakım bilgiler vereceğiz.

Kafanız çok ciddi ve güzel projelere açık ve bunları uygulamaya koyabilmek istiyorsunuz. Sürekli başkalarının emrinde çalışmak yerine, kendi kurduğunuz işin patronu olup, insanları kendi bünyenizde çalıştırmak istiyorsunuz. Ve tüm bunları sağlayabilecek başarıya sahipken, tek bir eksiğiniz var.

İş kurmak için yeterli paranız yok mu?

Muhakkak etrafınızda birçok tanıdık, dost, arkadaş vardır. Kafanızdaki bu güzel iş fikrinden bahsedin onlara. Eminiz ki, gerçekten samimiyetine güvendiğiniz ve size güvenen bir insanla bunu paylaşmışsanız, siz daha ağzınızı açmadan onlar size belirli bir miktar borç para vermeyi teklif edeceklerdir. Ve insanlık kavramı, birbirine destek olabilme kavramının etkileri burada da kendini gösterecektir. Ama pek tabi borç verebilecek birisini bulmakta zor olsa gerek bu devirde. Etrafında bu tür bağları kuramamış insanlar elbette olabilir. O yüzden elimizde başka alternatiflerimiz de mevcuttur. Bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Özellikle 21. Yüzyılda, hemen her bankada farklı şekillerde avantajlı kredi teklifleri mevcuttur. Kredinizi çekebilir, işinizi kurabilirsiniz. İşinizi kurduktan sonra pek tabi ilk zamanlar kazanç elde etmeyi beklemeyin. Çok hızlı çalışmanız da şart ama. Kazandığınız tüm para olduğu gibi kredi borçlarını ödemeye gidecektir. Azmetmiş ve bir şeyleri istemişseniz, bunları yaşamanız bir süreliğine normaldir. Tabi kredi çekerken faizlerini de göz önünde bulundurmanız şarttır. Bir başka fikir olarak, evkur aracılığıyla da çeşitli taksitlere girebilirsiniz. Bunun için diğer tüm yerlerle iletişime geçme olanağınız vardır. Kredi çekerken, teminat olması açısından açacağınız iş yerini ipotek ettirebilirsiniz. Bu sayede kafanız azıcıkta olsa rahat olacaktır. Veya internette birçok ek işi olanakları var. Özellikle ev hanımları için bu imkanlar fazlasıyla gelişmiştir. Ama ev hanımları dışında, iş kadınları ve erkekler de bu işleri yapabilmektedirler.

Bu işler; davetiye katlama, nikah şekeri yapma, makale yazma, e-kitap yazma, vb.’dir. Bir yandan işinizi kurarken, diğer yandan da çeşitli işlerle hem kuracağınız iş için bütçe, hem de evinizi geçindirmek için ek bir imkan sağlamış olacaksınız. Yeteneğiniz doğrultusunda müzik yaparakta para kazanabilirsiniz. Sahnelerde enstrüman çalabilir, vokallik yapabilir veya ritim tutabilirsiniz. Çevreniz çok genişse ve bestecilik yeteneğiniz varsa, kendi bestelerinizi sanatçılara satarak çok ciddi rakamlarda paralar kazanabilirsiniz. Eğer engelli bir bireyseniz ve siz de kendi kafanızdaki işi kurmak istiyorsanız, sağlam araştırmalar çerçevesinde, devletin sunmuş olduğu bütçe olayından yararlanabilirsiniz. Ve size sağlanacak olan bütçeyle işinizi kurup, belirli bir süre zarfında da almış olduğunuz borcu rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Ve bu saydıklarımızın dışında, internetinizin arama motorunu kullanarak, gazetelerdeki bu amaca uygun ilanları takip ederek veya tanıdıklar aracılığıyla ulaşabileceğiniz bilgiler çerçevesinde sizler de iş kurmak için gereken para teminini sağlayabileceğiniz yolları öğrenebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, kafanızda oluşturacağınız iş fikri, işteki azminiz ve işi yürütebilme durumunuzdur. Gereken parayı bulamazsanız işi kuramayacağınızı, dahası para bulamayacağınızı düşünmeyin. Sadece hayal edin. Düşünün! Nasıl ki o kafanızdaki iş fikrini bir hayal sonucu ortaya koydunuzsa, bütçesini de yine düşünerek ve sağlam bir şekilde bulmanız mümkündür. Yeter ki umudunuz bir an bile eksik olmasın. Her şeyin anahtarıdır umut etmek. Ve inanmak tabi.

İş kurmak için yeterli paranız yokmu? Dert etmeyin. Sadece çabalayın. Nasıl o işi düşünüp ortaya koymayı başardıysanız, bütçesini de o şekilde bulabileceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Şimdiden tüm iş kurmak isteyen herkese başarılar dileriz.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir