İş Kurmak İsteyenler İçin Kazandıran İş Fikirleri

By  |  0 Yorum

Kendi işini kurmak isteyenlere özel en iyi iş fikirlerini sizler için araştırdık. Hangi işi kuracağınıza karar vermeden önce aşağıdaki iş fikirlerini gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz:

İş fikri 1: E-ticaret yapmak

Yıllık ortalama %20’ye yakın büyüme oranıyla e-ticaret sektörü şüphesiz en iyi iş fikirlerinin başında yer alıyor. Düşük başlangıç maliyeti ve risk oranıyla online sektördeki pastadan siz de kendi payınıza düşeni alabilirsiniz.

İş fikri 2: Kişisel anılar

Birçoğumuz kendi hayat hikayemizi yazmak için zaman harcamayız. Ancak büyükanne ve büyükbabalarımızın hayat hikayeleri başka bir olaydır. Birçoğumuz çok geç olmadan anılarımızın kayıt altına alınmasını isteriz ancak bunun için ya zamanımız yoktur ya da bunu yapacak yeteneğimiz yoktur. Anı firmaları konuyla ilgili görüşmeler yapar ve hikayeleri ustalıkla işleyerek bunları ciltli bir defter haline getirir. Bunun yanı sıra hamilelik anılarından evcil hayvan anılarına kadar kişisel olan diğer bütün hikayelerden de hazırlarlar.

İş fikri 3:Bakım danışmanlığı

İnsanlar belli bir yaşa ve aşamaya geldiklerinde kendi başlarına yaşayamaz hale gelirler. Peki, bu kişilerin seçenekleri nelerdir ve bunun maliyeti nedir? Çoğu insan yaşlı bakımıyla ( anne-babalarının bakımı ) ilgili tavsiyeye ihtiyaç duyar ancak yoğun olduklarından bunu araştıracak zamanları yoktur ve hatta nereden öğreneceklerini bile bilmezler. Bu kişilerin sorularını yanıtlayabilir ve düzenlemelerle ilgili yardımcı olabilirsiniz.

İş fikri 4: Köpek bakım merkezleri/otelleri

Bir de insan olmayan çocuklar olarak bilinen evcil hayvanlar vardır. Birçoğumuz evcil hayvanlara insan gibi davranılması gerektiğini düşünürüz ve evcil hayvanlarımız için bir sürü para harcarız. Köpek bakım merkezi veya oteli açarak meşgul “ebeveynlerin” suçluluk duymadan çalışmasını veya seyahate çıkmasını sağlayabilirsiniz. Moda eğiliminiz mi var? Cevabınız evetse köpek sahiplerinin karşı koyamayacağı köpek elbiselerinden hazırlayabilirsiniz.

İş fikri 5: Finansal planlamacı

Bu iş fırsatına daha önceki listelerde de yer verildiğini biliyoruz ancak pazar hala büyümektedir. Birçok insan emekli olduğu için ve gerçek anlamda yardıma ihtiyaç duyduğu için finansal tavsiye talebi de hızla artmaya devam etmektedir. Bu iş finansal planlamacılar, emeklilik planlamacıları ve yatırım danışmanları için harika bir fırsattır.

İş fikri 6: Kişisel catering

Catering hizmetlerinden yararlanan meşgul profesyonellerin ve ailelerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Besin açısından sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlamak oldukça popülerdir. Örneğin önceden paketlenmiş beslenme çantaları veya haftalık ara sıcak gönderim hizmetleri sunabilirsiniz. Ve özel günler için catering hizmetleri verebilirsiniz.

İş Fikri 7: Oto yıkama

Hepimiz arabalarımızı temiz tutmaya çalışırız. Arabaları seviyorsanız ve daha da önemlisi arabalarla uğraşmaktan keyif alıyorsanız oto kuaförlüğü sizin için harika bir iş fırsatı olabilir. Bu işi yaparken detaylara önem vermelniz gerektiğini unutmayın.

İş fikri 8: Para ile çalışan otomat makineleri

Teknolojiyle birlikte her şey otomatikleşiyor. Satışlar bile. Satış otomatı işi, düşük sermayeyle başlayabilceğiniz harika bir iş.Otomat makinesi işinde olmanın en iyi taraflarından biri makineleri stoklamak ve her ay paraları toplamaktır. Bu işin olumsuz tarafıysa makineleri koymak için doğru yeri bulmaktır.

İş fikri 9: Mantar yetiştirme

Günümüzde hızlı , az maliyetle çok para kazanma yollarından bir tanesi de mantar yetiştiriciliğidir.Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan mantar yetiştiriciliği Türkiye’ye avrupadan alışkanlık olarak gelmiştir.Avrupada mantar üstüne birçok bilimsel çalışma yapılıp vejetaryanler için ek besin maddelerinin temelini oluşturuyor.Kültür mantarı genel olarak neredeyse sadece Türkiye’de bu kadar yaygındır.Avrupa ülkelerinde kültür mantarı protein bakımından diğer mantarlara göre düşük olduğundan tüketimi çok azdır.İnsanların tüketbileceği protein bakımından zengin mantarlar şunlardır :

1- Trüf Mantarı
2- Kuzu Göbeği Mantarı
3- İstiridye Mantarı
4-Kültür Mantarı

İş fikri 10: Bayilik almak

Bayilik almak belki sizin için en iyi seçenek olabilir. Ne iş kuracağınız ve nasıl başlayacağınız konusunda kararsızsanız en popüler bayilik veren firmaları incelemenizi öneririz. Bayilik alarak, kanıtlanmış bir sisteme ve hazır müşteri tabanına sahip olacaksınız. En karlı bayilikleri inceleyelerek işe başlayabilirsiniz.

Daha fazlası için: www.yeniisfikirleri.net/category/yeni-is-kurmak

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir