Kar Etmenizi Sağlayacak İyi İş Fikirleri Bulma Yolları

By  |  0 Yorum

Kar etmek nedir? Yapılan bir ticaretin sonucunda belli bir miktara alınan malların, ticaret yöntemiyle satılarak paraya çevrilmesinde alınan paraya göre satılan para arasındaki farkın fazlası kar olarak bilinmektedir. Eğer satmak için alınan bir malın kar edilmek üzere satışa sunulmasından alınan paradan daha aza satılması ise zarar olarak bilinir. Bu sebeple zarar etmeden kar oranı yüksek iş fikirlerinde sizlere yardımcı olmak isteriz. İyi bir iş fikri ise size çok kazandıracak ya da size yetecek kadar kazandıracak bir ticaret anlayışıdır. İyi bir iş fikri bulma yolları ise sanırım biraz araştırmadan geçiyor.

Kar etmenizi sağlayacak iyi bir iş fikri bulmak aslında biraz sizin araştırmalarınızın yanı sıra ortada bir sorun varsa o sorunu ortadan kaldırmakla başlayabilir. Kısacası çözüm üreterek kendinize bir kazanç kapısı sağlayın. Örneğin; bir teknolojik alet üreterek hem ortadaki sorunu kaldırın hem de kazanç elde edin. Nasıl mı? Tabi ki aklımızda bir fikir olmuş olsa buradan bunu size söylemek yerine kendimiz ortaya çıkartarak kendimize bir kazanç kapısı elde etmiş olurduk. Ancak sizleri yönlendirmek adına ortadaki sorunları çözecek bir yapı bularak bu sorunları kaldırmak adına kazanç elde etmenizdir.

Mesela, şehir gürültüsüne neden olan arabaların bir yandan da egsozst kirliliğinin önüne geçilmesi gibi. Havadaki pis araba egsozst dumanını temizleyecek bir alet geliştirerek işe başlanması gibi. Her ne kadar bunu yapması, ortaya çıkarması, üretmesi, piyasaya sunması zor olsa da sadece bir fikir olarak buna benzer şeylerin ortaya çıkartılması gibi düşünebilirsiniz.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir