Karlı Bir İş Kurmanın Sırları

By  |  0 Yorum

İşletme kuracak olanların dikkat etmesi gereken huşulardan biri pazarlama seçeneğidir ve pazarlamanın nasıl olacağı hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Karlı bir iş kurmanın sırrı aşamasında pazarlama çok önemli bir yer sahibidir. Diğerlerinden farklı olmak önemli bir noktadır farklılık diğerlerinden farklı olmayı amaçlar. Farklılık yarattığınız alanda kendi sınıflandırmalarınızı yapmanız gerekir. Farklılık oluşturduğunuz alanda insanların beklentileri küçüktür sizde o beklentilerinin yüksek olduğunu fark edince bu müşterilerinizin açısından önemli bir faktördür. Farklı kişilerin dikkatini çekmek sizin müşteri yelpazenizi genişletir ve bu yöntem bir pazarlama tekniğidir. Genelde pazarlamacı benzer ürünler arasında yarışa girer ve bu durum kazandığı karın düşmesine yol açar ve belli bir noktaya geldiğinde işlerinin tıkanmasına sebep olur.

  • FARKLILIĞINIZI TEST EDİN

Karlı bir iş kurmanın sırrı tatmin ediciliği yüksek işler yapmaktır. Böylece hem dikkat çekin hem de farklı işlere imza atın. Yapmanız gereken en iyi rakiplerinizi belirlemelisiniz örneğin beş sıkı rakibinizi seçin ve internet sitelerinden yardım alarak karşılaştırmalar yapın yapmış oldukları tanıtımları bir yere yazın bu işlemi kendi firmanız içinde yapın ve rakiplerinizle kendinizi karşılaştırın aradaki farkları göreceksiniz bu sizin için iyi bir yol haritası olacaktır. Çıkarmış olduğunuz bu yol haritasından ilerleyerek seviyenizi bir tık daha üst çıtaya çıkabilirsiniz.


  • FARKLI OLANI BULUN

Sizin stratejinizin kaynağını sizden alışveriş yapan müşteri potansiyeli oluşturacaktır. Emin olun ki müşteriler sadece sizi değil sizin rakiplerinizin de haberlerini biliyorlardır. Unutmayın ki müşteri potansiyeliniz sizi tercih ettiği için size geliyorlar fakat en ufak bir şey canlarını sıksın o müşteriyi kaybetmeniz söz konusu olacaktır. Müşterilerinizi iyi takip etmek taleplerine cevap vermek sizin karlı bir iş kurmanın sırrı için iyi bir altın anahtar olacaktır.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir