Keçi Çiftliği Kurmak

By  |  0 Yorum

Çiftlik kurmak, yeni sezonun gözde yatırımlarından bir tanesi ancak bu aşamada ne yetiştireceğinizi ve hangi hayvanın üzerinde yoğunlaşmanız gerektiğini de iyi bilmeniz gerekiyor. Keçi çiftliği an itibarıyla revaçta ve dilerseniz sizler de elinizdeki birikimi bu konuda değerlendirebilirsiniz. Bunun için şehirden uzakta bir alan sahibi olmanız gerekiyor çünkü keçinin bakımı oldukça zordur ve etrafa yayacağı koku da şehir içinde çok sayıda insanı rahatsız edecek ve sizin de başınızı ağrıtacaktır.

keci-ciftligi-kurmak

Kırsal bir alan en doğru tercih olacaktır ve daha da önemlisi organik beslenmeyi gerçekleştirmek adına etrafınızın da buna uygun olması gerekiyor. İlk etapta az sayıda havyan ile işe başlayacaksınız ev daha sonra çiftleştirme işlemi ile birlikte kendi üretiminizi yapacaksınız. Çiftliğinizi kurmak sizlere çok pahalıya patlayacaktır ancak uzun vadede elde edeceğiniz gelir gerçekten muazzam!

keci-ciftligi-nasil-kurulur

Hayal edemeyeceğiniz rakamlar sizleri bekliyor ve; etinden, sütünden, derisinden faydalanabileceğiniz geniş bir yelpaze de karşınıza çıkıyor. Keçi çiftliği kurduktan sonra yapmanız gereken şeylerden bir tanesi de özel bir veteriner ile çalışmak olacaktır, bu sayede hayvanların bakımını daha doğru şekilde yapabilir ve daha profesyonel bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Düşük bütçeler ile adım atabileceğiniz bir iş kolu değil ancak yüksek rakamlar ile birlikte elde edeceğiniz gelir de iyi ki bu alanda yatırım yapmışım diyebileceğiniz seviyeye ulaşıyor ve bunun için biraz da sabırlı olmanız gerekiyor.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir