Kreş Açma Şartları

By  |  0 Yorum

  • KREŞ AÇMA ŞARTLARI

ozel-kres-acmak

Kadının, günümüz dünyasında toplumda kendine daha fazla yer edinmesi ve artık ekonomik özgürlüğünü de elde ediyor olması, farklı iş kollarını da ortaya çıkartıyor. Özellikle çocuk sahibi olan annelerin iş hayatında olması bu duruma neden oldu diyebiliriz. Çocuk sahibi anneler için sizler de bir çalışma alanı hazırlayabilir ve onlara hizmet sunabiliriz. Bahsi geçen hizmet alan elbette kreşler ve son dönemde özel kreşlerin sayısı da her geçen gün artış gösteriyor ve çocuk sahibi aileler tarafından da çok fazla tercih ediliyor. Günün büyük bir kısmını iş yerinde geçiren anneler, çocuklarını daha güvenilir bir adrese teslim etmek istiyor ve kreşler de bu aşamada en büyük yardımcıları oluyor. Sizler bu aşamada dilerseniz gelir elde eden kısımda yani kreş sahibi durumunda olmak isterseniz eğer kreş açma şartları hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor.


  • Özel Kreş Açmak

1 – Özel eğitim kurumları standart yönetmeliğine uygun hareket etmeniz gerekiyor ve baz alacağınız şartlar da az sonra belirtilecektir. Kreşin konumu, görev yapan eğitimci kadrosu, temizliği gibi detaylar da yönetmelikte yer alıyor.
2 – Müfredat dışına çıkma gibi bir durum söz konusu değildir ve yine Milli Eğitim Bakanlığı dahilinde bir denetime tabi tutulacaksınız.
3 – Sahip olacağınız kreş ile ilgili reklam çalışmaları yapabilirsiniz ve dilerseniz çağa ayak uydurarak kreşinize ait bir web sitesi ile birlikte insanlara online olarak da bilgi verebilirsiniz.
4 – Bir eğitim kurumu olduğunuzu unutmayın ve sizlerin amacı yalnızca çocuklara keyifli vakit geçirmelerini sağlamak değildir. Doğru ve kaliteli eğitim ile birlikte kreşlerinizin reklamını çok daha sağlıklı bir şekilde yapmanız söz konusudur.
5 – Kreşinizin açılışında ünlü isimlere ya da eğitim camiasının popüler isimlerine yer verme gibi bir şansınız varsa eğer bunu en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz ve çok daha etkili bir reklam çalışması olacağını da unutmayın.
6 – Kreş açma şartları arasında da yer alan ve yönetmelikte uygulanması şart koşulan heyet belirleme işlemini de daha profesyonel bir şekilde yapmanızı öneriyoruz. Sahip olduğunuz heyet sizleri bir adım öne taşıyacak heyet olmalıdır ve eğitim camiasının önde gelen isimlerine ulaşma durumunuz varsa önceliğiniz de onlar olmalıdır.
7 – Avukat ve muhasebecinizin olması şarttır. Zaman zaman sorun yaşayabileceğiniz aileler karşınıza çıkacak ve can sıkıcı durumlar da meydana gelecektir, işte bu durumlarda kurumunuzu savunacak bir avukat ile, gelir gider hesaplamalarınızı düzenleyecek bir muhasebeciye de ihtiyacınız olacaktır.

Kreş açma şartları yerine getirildiği takdirde onay alamama gibi bir durum söz konusu değildir. Devlet bünyesinde hizmet veren anaokullarından çok daha kaliteli işler yapılıyor ve eğitim düzenlemesine bakıldığında kreşlerin çok daha etkili olduğu da daha net bir şekilde görülüyor. Çocukların aileden kopup ilk olarak dış dünyadan eğitim almaya başladığı alanlardan bir tanesi olarak gösterilen kreşler ve anaokulları, onların gelişiminde büyük önem taşıyor ve aileler kreş seçiminde çok daha hassas davranıyor. Sahip olduğunuz kurumun hem eğitim kadrosunun, hem de bulunduğu bölgenin çok daha sağlıklı olması, tercih edilmenizdeki en önemli etkenlerden bir tanesidir. Kreş açma şartları ile birlikte yerine getirmeniz gereken çok fazla koşul var ve bunlardan bir tanesi de kurumunuzdaki sağlıklı ortamlardır. Anne ve babaları tatmin edecek bir eğitim ve eğlence alanı yaratmanız gerekiyor ve bunun için de elinizden geldiği kadar hassas davranmanızı öneriyoruz, aksi takdirde çok sorunlu bir iş kolu sizleri bekliyor olacaktır.


 

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir