Lastikçi Dükkanı Açmak

By  |  0 Yorum

Araç sahibi olan insanların sayısı her geçen gün artıyor ve bu durum da yeni iş kollarını beraberinde getiriyor fakat eskiler her zaman daha fazla getiri sağlıyor ve sizler de bu sektörde yer alıp araç sahiplerine hitap etmek isterseniz lastikçi dükkanı açmak fikrini bir yerlere not edin. Lastikçi dükkanı açmak için 100.000 lira gibi bir bütçe sizleri ihya edecektir ve en azından ilk etapta zarar etseniz bile kenardaki paranız da sizi bir süre kurtaracaktır.

lastikci

Şehir Seçimi:
Açacağınız dükkanın planlamasını yaparken hangi şehirde olacağına dikkat edin. Şehri detaylı bir şekilde araştırın ve araç kullanan insan sayısına ulaşmaya çalışın, aksi takdirde araç sahiplerinin az sayıda olduğu bir yere ya da bölgeye lastikçi dükkanı açmanız çok da sağlıklı olmayacaktır.

Lastik Tercihi:
İnsanlara sunacağınız lastiklerin markasının yanı sıra hitap edeceğiniz kitle de önemlidir. O bölgede en çok tercih edilen marka ve insanların talepleri de bu konuda büyük önem arz ediyor. Farklı kişilere hitap etmek adına çok sayıda marka ve modeli bünyenize dahil edebilir ve insanları geri çevirmek durumunda kalmazsınız.
Popüler markalar ile birlikte piyasada az bulunan markaları da bünyenize dahil ederek hitap ettiğiniz müşteri portföyünü de bu sayede genişletebilirsiniz. Maliyetli ve zahmetli bir iş ancak uzun vadede getirisi odlukça yüksek ve sizleri de ihya edecek boyutta diyebiliriz.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir