Manav Dükkanı Kurmak

By  |  0 Yorum

İş fırsatları bölümünde bu kez çokça tercih edilen ve yeni sezonda da popüler hale gelecek olan manav dükkanı kurmak konusunu ele alalım istedik. Ülkemiz, coğrafi konumu sayesinde üretime fazlasıyla müsait bir ülke ve toprak verimliliği bakımından değerlendirildiğinde komşularına nispeten daha aktif ve daha değerli topraklara sahip diyebiliriz. Bulunduğunuz şehirde sizler de küçük bir dükkan ile başlayarak bu işe atılabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

manav-dukkani-1

Belediyelerin özel olarak belirlediği hal’lerde de yerinizi alabilirsiniz ancak buradaki dükkanların büyük bir kısmı ihale usulü satılıyor ve bu aşamada kiraların da çok daha yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer dilerseniz bu işi haftalık olarak da yapabilir ve klasiklemiş hale gelen Çarşamba ya da Cumartesi pazarlarında sizler de tezgahlarınızı açabilirsiniz. Düzenli kira ödeyebileceğinize inanıyor ve yatırımlarınızı daha sağlıklı yapabileceğinizi düşünüyorsanız sabit bir dükkanınızın olması çok daha doğru ve iyi olacaktır. İşlek bir cadde üzerinde yer alacak manav dükkanı, organik ürünler ile birlikte çok daha fazla insana hitap edecek ve gelirinizi de haliyle katlayacaktır.

manav-dukkani-2

Böyle bir dükkan için ekstrem bir durum sizleri beklemiyor ve yine esnaf ve zanaatkarlar odasına bağlı olarak çalışıyorsunuz. Bunun için öncelikle ilgili belgeler doğrultusunda yerel yönetim ile irtibata geçmeniz ve dükkan açma iznini almanız gerekiyor. Vergi levhanız ve gerekli belgeler ile birlikte sizler de dükkanınızın başında yerinizi alabilir ve satışlarınıza başlayabilirsiniz. Fikir10.com sitesi olarak alternatif fikirler sunmaya devam ediyor ve popüler hale gelmiş olan iş kolları ile birlikte sizleri de iş dünyasına daha hızlı bir şekilde dahil etmeye gayret gösteriyoruz. Daha fazlası için sizler de site içerisinde küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir