Market Gözlemciliği Yeni Bir İş Fikri

By  |  0 Yorum

Market Gözlemciliği Yeni Bir İş Fikri son zamanlarda çok popüler olmaktadır. Küresel olarak ülkelerdeki en önemli sorunlardan biri de, satılan hızlı tüketilen ürünlerin teşhir bilgilerini olduğu yerde gözetim ile inceleyerek belgeleyip öylece değerlendirmeye almaktır. Rekabetin en önünde yer almak için hızlı düşünmek ve iyi bir gözlem yapmak gerekir.

Market Gözlemciliği Yeni Bir İş Fikri olarak rekabetin sıkı yaşandığı tüketim mallarında da çok iyi bir imkân sunmaktadır. Sorumlu kontrol ekip şeklinde bir birim oluşturularak girilen marketteki ürünlerin bulunduğu raflar kontrol edilir, ürünlerin görünüm şekli saptanır. Raporlanan bilgilere göre ilgili üretici firma uyarılarak, rafta oluşan boşlukların giderilmesi sağlanır. Bu işlemlerde aynı zamanda rakiplerin ürün fiyatları da saptanarak oluşan rekabette bir adım öne geçinilmesi için fırsat yaratılmış olunur. Raf görünümleri kolaylıkla görüntülenerek raporlar rahatça elde edilebilir. Özellikle yöneticilere kolaylıkla belgelendirme yapmak adına basit bir telefon veya küçük bir kamera yardımı ile raporlarınızı ve raf görünümlerini sunabilirsiniz. Böylece basit bir işlem ile gözlemciliğinizi yapmış olursunuz.

Market Gözlemciliği Yeni Bir İş Fikri birçok yaşa ve kişiye uygun olarak yapılabilir. Bu iş için organize olmak çok önemlidir. Böyle bir organizasyonu kurmak için düzenli bir sistem ile çalışmak gerekir. Bu organizasyonda bilgi beceri ve üretici firmalarla yakın ilişkiyi kurmak işin en önemli kısmıdır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir