Nasıl Bir İş Kurabilirim?

By  |  0 Yorum

  • NASIL BİR İŞ KURABİLİRİM?

nasil-bir-is-kurabilirim

Hangi sektöre dahil olmak istediğiniz, ne iş yapmak ya da nasıl bir işte yer almak istediğiniz konusunda net kararlar vermeniz gerekiyor. Yeni dönemde eksik olan neler ya da adım atacağınız sektörü açıkları nelerdir gibi sorular ile birlikte sizler de yer almak istediğiniz sektör hakkında daha fazla bilgi elde edebilir ve ne iş yapacağınıza karar verebilirsiniz. Nasıl bir iş kurabilirim aşamasında iseniz eğer, izlemeniz gereken yol aşağıdaki gibidir.


  • Ne İstediğinize Karar Verin

*Nasıl iş kurabilirim sorusundan önce, ne yapabilirim sorusunun cevabı sizleri yönlendirecek olan şeydir. İyi olduğunuz bir işi yapmak ya da o işin bulunduğu sektörde alternatif iş kollarını tercih etmek daha mantıklı bir eylem olacaktır.

*Sermayenizi belirleyin ve sahip olduğunuzdan daha fazlası ile adım atmayın. En azından ilk etapta daha temkinli davranarak, ilerleyen dönemlerde meydana gelebilitesi yüksek olan risk durumlarını da en aza indirgemiş olursunuz.

*Yapabileceklerinizi listeleyin ve bu liste arasından bir seçim yaparak tek bir alana yönelin. Bu sayede kafanız daha rahat olacak ve hem sevdiğiniz, hem de iyi yaptığınız iş ile geçiminizi sağlayacaksınız.

*Becerilerinizi listeleyin. Bir insan her şeye sahip olamaz. İşletme yönetiminde size yardımcı olabilecek becerilerde eksiğiniz varsa yardım almanız gerekir.

*Risk ölçütünü belirleyerek ne kadar ileri gidebileceğinizi daha net bir şekilde görün. Sermayenize göre risk de artacak ve azalacaktır, bu yüzden bu konuda en önemli detay da sahip olduğunuz rakamlardır.

*Resmi işlemlerden kaçmayın. İşletmenizi daha kurumsal ve daha güvenilir bir hale getirmek ya da yaptığınız işi bu ölçütlerde devam ettirmek adına sizler de resmi işlemleri tamlayabilir ve sektörde legal olarak yolunuza devam edebilirsiniz. Vergilendirme işlemlerinden kaçmak ya da resmi işlemleri es geçmek ilerleyen dönemlerde sizler için büyük sıkıntı ve sorun yaratacaktır.

*Çalışmalarınızın reklamını yapın. Sunduğunuz ya da hazırladığınız çalışmaları insanların keşfetmesini beklemek saçmalıktır. Onlara, daha iyisini yaptığınızı göstermek adına profesyonel reklam çalışmaları ile birlikte karşılarına çıkın ve bu sayede kendinizi de daha kolay bir şekilde pazarlamış olacaksınız.


 

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir