Nasıl Kabin Memuru Olunur

By  |  0 Yorum

Nasıl kabin memuru olunur? Sorusunun tarafımıza sıkça sorulması ile birlikte bizler de iş fikirleri başlığı altında bu konuya değinelim istedik. Ülkemizde hizmet veren çok sayıda hava yolu şirketi var ve ucuz ulaşım arasında yer alan hava yolu taşımacılığına insanların son dönemde çok fazla talep göstermesi ile birlikte iş gücüne olan ihtiyaç da arttı diyebiliriz ve bu ihtiyaca yanıt alabilmek adına düzenli olarak talepler karşımıza çıkıyor. Bir diğer adı Hostes olan bu iş kolunun geliri de gerçekten tatmin edici. Özel firmalar, mülakat usulü sınavlar ile personel alımını gerçekleştiriyor ve kendi bünyelerinde oluşturdukları jüri kadrosu ile alımları gerçekleştiriyorlar.

kabin-memuru-olma-sartlari

Kabin memurlarında aranan en önemli şartlardan bir tanesi kesinlikle lise mezunu olmasıdır ve bunun yanında elbette İngilizce dilini de çok iyi konuşuyor olmasıdır. Bu iki şartın yerine getirilmesinden sonra yazılı bir mülakat sağlanıyor ve daha sonra psikoteknik çalışmalar ile birlikte şahısların bu iş için uygun olup olmadıkları tatbik ediliyor. Ek olarak genellikle bayan çalışanların tercih edildiğini de eklemekte fayda var ancak çok sayıda erkek kabin memuru olduğu da yadsınamaz bir gerçek!

kabinmemurunasilolunur

Boy ve kilo orantısı da detaylar arasında yer alıyor ve diksiyon konusunda da firmaların hassas olduklarını bilmenizde fayda var. Bu iş kolu için özel firmaların internet sitelerini takip etmenizde fayda var çünkü belli dönemlerde alım yapıyorlar ve kendi adreslerinden bunun duyurusunu da yapıyorlar. Fikir10.com adresimizden de yine bu duyuruları düzenli olarak yapmaya özen gösteriyor ve siz değerli takipçilerimize konu hakkında güncel bilgiler aktarmaya çalışıyoruz. Bu arada kabin memurlarının 4000 net rakam ile işe başladıklarını da hatırlatmak gerekiyor, sanırım bu rakam da oldukça tatmin edici!

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir