Ne İş Yapabilirim

By  |  0 Yorum

  • Ne İş Yapabilirim?

Yeni dünyanın en popüler sektörlerinden bir tanesi Home Office çalışmaları olarak karşımıza çıkıyor ve bu bağlamda yapabileceğiniz işlerin sayısı da çok fazla. Evden olduğu gibi kendinize küçük ve sevimli bir ofis oluşturarak da farklı sektörlere adım atabilir ve sizler de para kazanabilirsiniz.


  • Online Tercümanlık-Çeviri

online-tercuman-ceviri

İçerik editörlüğü alt başlığı olarak değerlendirilebilecek bir iş koludur. Dil konusunda kendinizi geliştirdiyseniz ve bu konuda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız eğer sizler de çeviri işine başlayabilirsiniz. Makale başı ödeme alabiliyorsunuz ve yazıların boyutu arttıkça elde edeceğiniz gelir de haliyle artıyor. Bunun için bir Pazar oluşturan forum siteleri var ve bu forum sitelerinde konularınızı açarak sizler de müşterilerinizi beklemeye başlayabilirsiniz. Bilgisayar başında yapacağınız çeviriler ile birlikte evden çıkmadan para kazanabiliyorsunuz ve bu aşamada en çok tercih edilen dilin İngilizce ve Rusça olduğunu da belirtmekte fayda var.


  • Akıllı Telefon Bakım ve Tamir Hizmetleri

akilli-telefon-satisi-ve-tamiri-yapmak

Günümüzde telefon sahibi olmayan insan sayısı yok denecek kadar az ve haliyle bu telefonların bakım ve onarım işlemlerini yapacak bir iş kolu da kısa sürede hareketlilik kazandı. Özellikle akıllı telefonlar çok daha popüler ve yeni nesilin elinden düşmeyen bu telefonların bakımlarını ya da tamir işlemlerini yaparak da para kazanabilirsiniz. İşçiliğin kaliteli olması ve parça tercihlerinin orijinal ürünlerden yana yapılması, sizleri de bu sektörde lider konumuna getirecektir. Yetkili servislerin yanı sıra özel olarak çalışan çok fazla birey ve firma var, sizler de onlardan biri olabilirsiniz. Ne iş yapabilirim sorusunun yeni dönemde alacağı en iyi cevaplardan bir tanesi bu iş kolu olabilir ve maddi anlamda da sizleri fazlasıyla tatmin edecektir.


  • Web Site Tasarımı ve Seo Çalışmaları

web-tasarim-ve-seo

Online dünyadan para kazanmaya devam eden çok sayıda insan var ancak bu işlere yeni adım atacak olan ve henüz bilgi sahibi olmayan insanların sayısı da çok fazla. Sizlerin hedef kitlesi de bu insanlar olabilir ve sahip olmak istedikleri web siteyi oluşturup, seo çalışmalarında da onlara destek verebilirsiniz. Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız ve online dünyada kendinizi geliştirmek için hazırsanız, bu iş kolu da yine Home Office şeklinde ilerleyebilecek işlerden bir tanesi olarak sizlerin karşısına çıkıyor.


  • Hasta ve Yaşlı Bakımı

yasli-bakimi

Ne iş yapabilirim diye düşünen hanımların kolayca yapabileceği işlerden bir tanesi de insan bakımıdır. Özellikle yaşlıların bu aşamada bakıma daha fazla ihtiyacı oluyor ve tek başına yaşayan yaşlı insanlar sayesinde böyle bir iş kolunun doğduğunu da belirtmek gerekiyor. Bazı ihtiyaçlarını birilerinin desteği olmadan yerine getiremeyen hasta ve bakıma muhtaç insanla sizler de belli bir ücret karşılığında hizmet verebilir ve onların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Yemek, tuvalet, banyo, temizlik gibi ihtiyaçlar için günlük hizmet ya da uzun süreli(konaklamalı) hizmet ile birlikte para kazanmanız da söz konusu hale geliyor. Bunun için bir firma bünyesinde çalışabilir ya da kendi iş ilanlarınızı oluşturarak müşterilerinizi beklemeye başlayabilirsiniz. Bu işte kadınlar çok daha fazla tercih ediliyor ve zaten genel çalışan tablosuna bakıldığında da kadınların daha fazla olduğunu görebiliyoruz.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir