Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

By  |  0 Yorum

Oto ekspertizine otorapor da denebilir. Aracın ne durumda olduğunu detaylı şekilde belirlemek, değerini saptamak ve rapor olarak sunma işidir. Ekspertiz yani diğer adıyla bilirkişi müşterilerin sorularına cevap vermektedirler. Oto ekspetizin herkesçe bilinen adı computest dir.

Oto ekspertiz dükkanı açmak işi bilen için karlı bir iş olabilir. Çünkü ikinci el araç almak isteyen müşteriler kafalarında ki soru işaretlerini noktalayabilmek için mutlaka aracı bir oto ekspertiz firmasına götürerek görüş alırlar. Oto ekspertizler İkinci el araç alacakların tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Gün geçtikçe ekspertiz işi yapmak isteyen yatırımcılar çoğalmaktadır. Karı baz alacak olduklarında gerek konut ekspertizi gerekse oto ekpertizi çok para getiren bir iş olarak görülmektedir.

Oto ekspertiz dükkanı açmak için motor, boya, kaporta, elektrik ustalarının ve bunların makinelerinin olması gerekir. Elbette ki bunların hepsinin de resmi belgelerinin olması gerekmektedir. Başlangıçta işi kurabilme maliyeti yüksek görünse de işi tutturabildikten sonra kazancı yüksektir. Araç test cihazları ikinci el araç almak isteyenlerin alacakları aracın o anki durumunun tespit edilmesi için gerekli araçlardır. Oto ekspertiz dükkanı açmak için herhangi özel bir belgeye ihtiyaç yoktur. Yalnızca dükkân açabilmek için normal işyeri açma ruhsatının olması yeterlidir ki bu zaten ne üzerine dükkân açmak isterseniz isteyin gerekli ve zorunlu olandır. İster cihazları satın alarak kendileri işyeri açabilirler isterlerse kurumsal yapı altında bayilik alabilirler.

Oto ekspertiz dükkanı açmak isteyenler yada herhangi bir iş koluna girmek isteyenler finansman sağlayan kuruluşlar hakkında detaylı bilgi almadan kesinlikle iş kurmaya yeltenmemelidir. Finansman olarak yardım almak isteyen yatırımcılar muhakkak KOSGEB den bilgi almalıdır. KOSGEB kurslarına katılıp, eğitim belgesi alarak bu yardımdan yararlanmak mümkündür. Hibe yardım ve faizsiz krediden faydalanarak işyeri sahibi olmayı kim istemez ki.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir