Oto Yıkama Açmak

By  |  0 Yorum

  • OTO YIKAMA AÇMAK

oto-yikama-acmak

Doğru mekan seçimi ve reklam stratejisi ile birlikte yeni dönemde çok fazla para kazandıracak işlerden bir tanesi de oto yıkama işidir Oto yıkama açmak için elli başlı formaliteler söz konusu ve gerekli işlemleri yaptıktan sonra sizler de dükkan sahibi olabiliyorsunuz. Ülkemizde araç sahibi olmayan az sayıda insan var ve maddi durumu iyi olmasa bile iş sahibi odlukları anda insanların ilk olarak araba satın aldıkları da bir gerçek. Piyasada bu kadar araba varken, bu araçlara hizmet edecek iş kollarının olmaması da saçma olurdu. Arabalarının bakımına özen gösteren ve bunu daha profesyonel bir şekilde yaptırmak isteyen insanlar, oto yıkamacıları tercih ediyor. Sizler bu aşamada hizmet veren kesimde yer alabilirsiniz ve bunun için neler yapmanız gerektiğine dilerseniz hep birlikte göz atalım.


  • Oto Yıkamacı Açmak ve Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Oto yıkama ruhsatı için gerekli belgeler ve yapılması gereken işlemler yazımızın sonunda yer alıyor, bunun yanı sıra sektöre adım atmadan önce ve attıktan sonra neler yapmanız gerektiğine değinelim… Son dönem oto yıkama trend ve teknolojileri hakkında bilgi sahibi olduğunuza emin olun ve gerekli araştırmalar ile birlikte bu sektörü düzenli olarak araştırın. Daha modern bir yıkama ve bakım teknolojisi ile birlikte insanların ilgisini çekmek söz konusudur. Unutmayın! İnsanlar, yüksek rakamlar ödeyerek araç satın alıyorlar ve bu araçlara çok fazla değer veriyorlar. Sizler de bir oto yıkamacı olarak onların verdiği değerin çok daha fazlasını göstermeli ve kaliteyi onlara sunmalısınız.


  • Rakiplerinizi Mercek Altına Alın

Yakın çevrede ya da bu sektörde en iyiler kimlerdir? Bunun araştırmasını yapmak büyük önem arz ediyor çünkü ilk etapta rol model olarak belirleyeceğiniz kaliteli işletmeler sizlere fikir verecektir. Daha iyisini yapabilmek adına onların çalışma sistemlerini inceleyebilir ve buna göre bir çalışma planı ve sistemi belirleyebilirsiniz. İşletmenizin reklamını en iyi şekilde yapmayı unutmayın ve açılış için ünlü isimleri de kullanabilirsiniz, çok daha etkili ve çok daha gösterişli bir açılış olacaktır.


  • Yer Seçimine Dikkat Edin

İnsanların yoğun olarak yaşadığı ve bununla birlikte araç sahibi insanların daha yoğun olduğu bölgeleri tercih etmeniz sizlerin lehine olacaktır. Daha tercih edilebilir bir bölgede bulunduğunuz takdirde müşteri kaygısı da yaşamazsınız ve geri dönüşü de çok daha kısa sürede çok daha karlı olacaktır. Benzin istasyonuna yakın adresler olabilir ya da şehir çıkışındaki alanlar olabilir çünkü uzun yol yapan insanların ilk uğradıkları adresler burasıdır.


  • Çalışanlarınızı İyi Seçin

Oto yıkamacı denilince akla daha kaba ve daha dikkatsiz insanlar geliyor ancak sizler bu ön yargıyı kırabilir ve daha güler yüzlü, daha deneyim sahibi insanlar ile çalışabilirsiniz. Oto yıkama açmak tek başına yeterli olmuyor ya da oto yıkama ruhsatı tek başına sizlere para kazandırmıyor. Müşteri memnuniyeti ve güler yüz ile birlikte kaliteli işler de yapmanız gerekiyor ve bu aşamada sizlere en büyük yardımı yapacak olan kişiler de çalışanlarınız olacaktır. Bu sektöre yıllarını vermiş olan ve artık işin uzmanı olmuş olan deneyim sahibi insanları tercih ederek sizler de personel kalitesini arttırabilir ve daha fazla insana hitap edebilirsiniz. Tercihen; sektörde isim yapmış personeli tercih etmenizi öneriyoruz ancak bunun sıradan personele göre daha masraflı olacağını da unutmayın ve bu personeli memnun etmek için de ekstra çaba sarf etmeniz şarttır.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir