Otomotiv Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

By  |  0 Yorum

Yeni bir iş fikri aradığınızda genelde karşılaşacağınız öneriler çok küçük sermayeler ile gerçekleştirilebilecek işler olacaktır. Ancak çoğu kez insanlar bir sektörde iyi giden işlerinden büyük birikimler elde ederek yeni bir iş fikri aramaya da koyulabilir. Paran varsa kolayca her sektörde yer alırsın fikri yanlıştır. Yeni iş fikriniz hem dikkatli bir değerlendirme, hem uygunluk şartlarını sağlamanızı gerektirir. Otomotiv sektöründe bayilik veren firmalar arasında yer almak istiyorsanız, burada sektördeki fırsatları sizinle paylaşacağız.

  • OTOMOTİV SEKTÖRÜ ARAÇ SATIŞI

araba-satis

Otomotiv sektöründe bayilik denildiğinde ilk aklınıza gelen araç satışı olacaktır. Ancak bu oldukça bütçeli bir iştir. Elbette şunu da söylemeliyiz. Türkiye’de distribütörlüğü oldukça küçük olan, piyasaya yeni girmeye çalışan bir Çin arabasının bayiliğini almanız için büyük bütçelere ihtiyacınız olmaz. Ancak bu kez kazancınız da düşük olabilecektir, iyi bir hesap yapmalısınız. Bir markanın Türkiye distribütörlüğü yani dağıtıcı firması yoksa bayilik alma şansınız olmaz. Bununla beraber üretimi sadece ülkemizde yapılan kısmen yerli Karsan gibi bir marka içinde bayilik alabilirsiniz.


  • SERVİS BAYİLİĞİ

yetikili-servis

Otomotiv sektöründe bayilik veren firmalar servis hizmetlerini de kentlerde tecrübeli ekiplere sahip sermaye sahiplerine aktarabilmektedir. Siz büyük bir firmanın yetkili servisi olabilir, kısa sürede tüm araçlar için kapsamlı bir bakım hizmeti sunabilirsiniz. Çevrenizi değerlendirip, hangi aracın böyle bir boşluğu olduğunu tespit etmelisiniz. Firmalar size bu konuda doyurucu bilgilendirme verecektir.


  • YEDEK PARÇA BAYİLİĞİ

araba-yedek-parca

Büyük markaların yedek parçaları için genel olarak servisler yetkilidir. Ancak sanayi de sadece orijinal parçalar tercih edilmez. İhtiyaç duyulan parçanın muadili birçok marka bulunmaktadır. Otomotiv sektöründe bayilik veren firmalar arasında yedek parça üreticilerini de saymalıyız.


  • DİĞER

Bunlar dışında, araba kiralama firmaları, aksesuar üreticileri de ürünlerinin satıldığı firmalarının temsil edildiği bayiliklere ihtiyaç duyarlar.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir