Para Kazanma Yolları

By  |  0 Yorum

  • Para Kazanma Yolları

Yeni bir iş ya da ek gelir elde etmek adına ekstra bir iş tercihi yapmak istiyorsanız ve para kazanma yolları konusunda henüz net bir fikir sahibi değilseniz, bu yazımızda yeni sezonda popüler olan ve sizlere ekstra gelir sağlayacak olan işlerle birlikte yardımcı olmaya çalışacağız. Çok fazla masraf gerektirmeyen ve daha da önemlisi yorucu olmayan işleri seçtik ve dilerseniz başlıklar halinde bu iş kollarına göz atalım.


  • Ev Araba Alım Satımı

Sahip olduğunuz gayrimenkulleri en iyi şekilde değerlendirmenin yollarından bir tanesi de al-sat mantığıdır. Sahip olduğunuz gayrimenkulerin fiyat araştırmasını iyi yapın ve piyasanın biraz daha altına satarak daha kısa sürede müşteri bulun. Eğer bu sektörün içine girerseniz bir süre sonra çevreniz de genişliyor ve haliyle müşteri bulma konusunda sıkıntı da yaşamıyorsunuz. Arabalarda 2000 ila 3000 lira arası bir kar elde etmek mümkün ve tabi ev alı satımlarında bu kar payı biraz daha yüksek ve rakamlar da daha fazla oluyor. Bunun için mal sahibi olmanıza da gerek yok, yani elinizin altında bir gayrimenkul yoksa veya annenizden babanızdan herhangi bir gayrimenkul kalmamışsa, sermaye oluşturup ilk alım işlemini yapabilir ve müşterileri bularak elden çıkarabilirsiniz. Para kazanma aşamasında pazarlamacı kimliğini ve reklam çalışmaları büyük önem taşıyor, bu yüzden çeşitli mecralarda satışın reklamını da profesyonel bir şekilde yaparak müşterilerin ilgisini daha fazla çekebilirsiniz.


  • Hareketli Bilboard

hareketli-billboard

Gerilla reklam çerçevesinde yer alabilecek bir reklam çalışmasıdır ve son dönemde birçok büyük şirket tarafından da çok fazla tercih edilen bir reklam türü olduğunu söyleyebiliriz. Markaların, daha fazla insana ulaşmak ve daha fazla ilgi çekebilmek adına yaptığı bu tür çalışmalarda sizler de rol alabilir ve pay sahibi olabilirsiniz. Saatlik ya da günlük gezintilerinize reklam alabilir ve firmanın sizlere verdiği adresleri dolaşarak onların reklamını yapabilirsiniz. 300 lira ile 700 lira arasında rakamlar karşınıza çıkacaktır ancak daha büyük firmalar keşfettiğiniz ve iş teklifi aldığınız takdirde bu rakamlar artabiliyor. Araçlarınızın üzerine kaplanacak olan firma markası ve logosu ile birlikte gün içerisinde belli adreslerde yerinizi alıyor ve aslında gezerek para alıyorsunuz. Bunu yaya olarak da yapabileceğinizi belirtmekte fayda var ve sizlere verilecek olan bir tabela ya da afiş ile yine belli adresleri dolaşarak gelir elde etmeniz mümkündür. Para kazanmanın yolları özellikle bu çağda çok daha fazla ancak geri planda kalmış olanı ve çok fazla insanın tercih etmediğini ederek sizler de o alanda sahip olacağınız payın daha büyüğünü elde edebilirsiniz.


  • Avon Ürün Satış ve Temsilciliği

avon-satis

Her geçen gün daha popüler hale gelen ve özellikle ev hanımlarının çok daha yoğun bir şekilde tercih ettiği iş gruplarından bir tanesidir. Avon ürün satış ve temsilciliği, aslında markanın yarattığı harika fikirlerden bir tanesi ve bu sayede markanın tepesindekiler, çalışmaları ve insanlara ulaşmayı da daha basit hale getiriyor. Peki bu aşamada sizin yerinizi neresi? Temsilcilik için online olarak başvurularınızı yapabiliyorsunuz ve zaten kısa sürede onay veriliyor. Her ay düzenli olarak aldığınız katalog ile birlikte ev ev geziyorsunuz ve ürünlerinizin tanıtımını yapıyorsunuz. Satıştan pay almak gibi bir çalışma sistemi mevcut ve sattığınız her üründen belli oranda para alıyorsunuz. Ne kadar çok ürün satmanın yanı sıra, ne kadar pahalı ürün satarsanız o kadar çok gelir elde etmek daha doğru olacaktır. Ek olarak alt üye ile de para kazanabiliyorsunuz ve sizin bünyenizde çalışacak olan alt üye temsilcilikleri ile birlikte gelirinizi katlayabiliyorsunuz. Ev hanımları ile birlikte beyler de bu işe adım atmaya devam ediyor ve yapılan yorumların da gayet olumlu olduğunu görebiliyoruz. Para kazanma fikirleri arasında an itibarıyla yapılabilecek olan en kolay ve en eğlenceli işlerden bir tanesi olduğunu da belirtmekte fayda var.


  • Oda Kiralama

oda-kiralama

Oda kiralayarak para kazanmak istiyorsanız, sahip olduğunuz gayrimenkulun işlek bir adreste olması ya da turistlere hitap edecek bir bölgede olması gerekiyor. Elbette farklı durumlarda da kiralama işlemi gerçekleşebilir ancak hitap edeceğiniz kitle biraz daha kısıtlı oluyor. Günlük kiralama işlemleri ile birlikte sizler de sahip olduğunuz evi işletebilirsiniz. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde bu şekilde çok fazla çalışan var ancak vergilendirme işlemleri konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz ve henüz yasalar bu konuda aktif olarak uygulanmıyor. Para kazanmak istiyorum diyorsanız eğer, evinizi paylaşmak bu isteğinize en iyi şekilde yanıt verecektir.


  • İlaç Firmaları İçin Denek Olmak

Çok para kazanmanın yolları listesinde ilaç firmaları için denek olmak yer alıyor. Aylık ortalama 2000 ila 3000 lira arası bir gelir elde etmek istiyorsanız eğer sizler de ilaç firmaları için denek olma yolunu seçebilirsiniz. Kozmetik firmaları ve piyasaya yeni ilaç sürecek olan kurumlar, ilk etapta bu ürünleri bir denek aracılığı ile denemeyi tercih ediyor ve bu aşamada ilginç bir iş kolu karşımıza çıkıyor. Sağlıklı bir iş kolu ya da para kazanma yolu olduğunu söylemek pek mümkün değil ancak elde edeceğiniz ortalama gelire bakıldığı takdirde neden olmasın diyebileceğiniz bir meslek grubudur.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir