Sermayesiz İş Kurmanın 5 Yolu

By  |  0 Yorum

1. Yaptığınız İşe Devam Edin!
Yeni bir işe ve sermayesiz bir iş yapma fikrine sahipseniz eğer buna güvenip elinizdeki işi bırakmak gibi bir hataya düşmeyin çünkü düzeninizi kurana kadar bu işe ihtiyacınız olacaktır ve aksi bir durumda işsiz kalmama garantisi de sizi biraz olsun rahatlatacaktır.
 
2. Takas!
Elinizde bulunan ürünleri takas edebilir ve sahip olacağınız yeni ürünleri de satışa çıkartabilirsiniz. Bu sayede büyümek gibi bir durum söz konusu değildir ancak küçük de olsa gelir elde etmeniz mümkün ve bir ek iş gibi de düşünebilirsiniz.
 
3. Doğru İş Planı:
Sermayesiz iş kurmak için ilk etapta her işte olduğu gibi kendinize bir plan yapmanız gerekiyor ve bu plan doğrultusunda yolunuza çok daha rahat bir şekilde devam edebilirsiniz. Profesyonel bir planlama ile birlikte en azından ne yapacağınıza daha doğru kararlar verebilir ve doğru adımlar atabilirsiniz.
 
4. Piyasayı Araştırın:
İnsanlar ne yapıyor, ya da ne şekilde para kazanıyor gibi soruları sormaya devam edin ve bu soruların cevaplarını da yine araştırarak vermeye çalışın.

5. Kolay Olmadığını Unutmayın!
Sermayesiz iş kurmak gerçekten kolay değil ve bunun için fazla zeki ya da fazla yaratıcı olmanız gerekiyor. Bu özellikleri taşısanız bile elinizde bir maddi güç olmadan adım atmanız ne yazık ki çok da mümkün değil ancak imkansız olmadığını da bilmeniz gerekiyor.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir