Sokakta Midye Satmak Mı İstiyorsunuz?

By  |  0 Yorum

Öncelikle bu işi legal olarak yapmak istiyorsanız sokaktan çıkıp bir dükkana geçiş yapmanız gerekiyor, aksi takdirde zabıtalar ile başınız belaya girebilir ancak ilginç bir şekilde sokakta midye satanların gayet rahat tavırları da dikkat çekiyor. Konumuza dönelim ve bu işin size ne gibi bir getiri sağlayacağına ya da giderlerinizin ne olacağına hep birlikte bakalım.

sokakta-midye-satmak

Midyeyi kendiniz çıkartıyorsanız eğer bu konuda şanslısınız ve sadece pirinç pilavı ile baharatlara para harcayacağınızı biliyorsunuz ve bu da sizleri maddi anlamda hiçbir şekilde yormayacaktır ancak midyeyi dışarıdan getirtiyorsanız biraz masraf yapmanız gerekiyor ve elde edeceğiniz kar da bu aşamada belli oranda düşüyor.

midye-satmak-istiyorum

Gerçek bir denizci iseniz yapabileceğiniz en güzel işlerden bir tanesidir ve özellikle gece kulüpleri ya da bar tarzı mekanlar ile anlaştığınız takdirde 5 adet midyeyi 10 ila 20 lira arası satabiliyorsunuz ya da mekan çıkışında müşteri derdine düşmüyorsunuz ancak denizci değilseniz ve midyeyi dışarıdan getirtiyorsanız masraflarınız çok daha fazla ve bu işin içine pirinç ile baharatları da eklediğimizde çok fazla bir gelir elde etmeyi beklemeyin.

midyeci

Satış fiyatını yükselterek aradaki açığı kapatabilirsiniz ancak bu sefer de müşteri sayınızda bir azalma olacaktır. Doğru yer tercihi yaptığınız takdirde kısa sürede sizler de satış konusunda patlama yapabilirsiniz ancak bir dükkan açarak bu işi legal hale getirmek daha doğru bir tercih olacaktır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir