Sosyal Medya Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak

By  |  0 Yorum

Ajans sahibi değilseniz Home Office çalışarak da para kazanabilirsiniz ancak ajans kurmak her zaman daha vizyon sahibi bir kimliğe bürünmenizi sağlayacak ve müşterilerinizin de vizyon sahibi insanlar olmasına yardımcı olacaktır. Sosyal medya danışmanlığı oldukça basit bir iş ancak bu konuda bilgi sahibi olmanız ve hatta mümkünse kurslara katılarak sertifika almanız sizlere artı değer katacaktır. Yapacağınız iş, kurumların ya da bireylerin sosyal medya hesaplarında nasıl yükseleceğini araştırmak ve bu aşamada brifler vermek olacaktır. Sosyal medyada ne tür paylaşım yapmaları gerektiği, ne tür etkinlikler düzenlemeleri gerektiği gibi detaylı bir çalışma ile sizler de hesapların kısa sürede popüler hale gelmesinde pay sahibi olacaksınız.

sosyal-medya-danismani

Bu işi yapan çok sayıda insan var ancak büyük bir kısmı amatörce hareket ediyor ve henüz konu hakkında tam anlamıyla bilgi sahibi değiller. Ünlü dünyasındaki çok sayıda insanın sosyal medya hesaplarını kontrol ederseniz eğer sosyal medya danışmanlığının nasıl yapılması gerektiğini sizler de kavrayabilirsiniz.

Profesyonel bir danışmanlık ile birlikte hesapların popüler hale gelmemesi gibi bir durum söz konusu değil ve zaten bu işi yapıyorsanız karşı tarafın beklentisi de bu yönde oluyor ve eğer başarısız bir iş çıkartırsanız sektörde adını da kötü anılacak ve yeni işler almanız da bir şekilde engellenecektir. Bu yüzden işin eğitimini almadan amatörce hareket etmemenizi tavsiye ediyoruz.

1- Reklam çalışmaları ve kampanyalar.
2- Sektördeki diğer firmaların ya da bireylerin ne yaptıklarını gösteren güçlü bir analiz raporu hazırlamak.
3- Sosyal medya hesaplarındaki etkileşimi takip etmek, gelen yorum ve beğenileri diri tutmak.
4- Daha aktif olmak adına düzenli içerik girişi.
5- Etkileşimi arttırmak için ekstra çalışmalar ve içerikler hazırlamak.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir