Spor Salonu Nasıl Açılır

By  |  0 Yorum

Orijinal ve yaratıcı iş fikirleri arayanlar için en çok önerilen işlerin başında spor salonu açmak gelmektedir. Özellikle de obezite gibi bir hastalığın her geçen gün daha da artması, kişilerin yoğun iş temposu nedeniyle hareket etmekten yoksun kalması, sağlıklı yaşam adına beslenme düzenlerine bağlı olarak kişilerin bunu spor ile desteklemek istemeleri vs. gibi etkenlere bağlı olarak spor salonları rağbet gören merkezler haline gelmiştir. Peki, spor salonu nasıl açılır? Bunun için önce bu işe karar vermiş olmak gerekir. Daha sonra da gerekli prosedürler için ilk adımlar atılır.

spor-salonu-acmak

Karar verdikten sonra salon için önce bir piyasa araştırması yapmanız gerekmektedir. Rakiplerinizin nerelerde olduğunu ve neler yaptığını bilmeniz kuracağınız iş yeri açısından çok önemlidir. İş yerinizi kuracağınız alanı belirledikten sonra bu iş için gerekli yasal prosedürleri gerçekleştirmeniz gereklidir.  İş yeri ruhsatınızı da aldıktan sonra iş güvenliğiniz sağlamak için gerekli olan yasal çerçeveyi tamamlamanız gereklidir. Çünkü spor salonları kazaların çok yaşandığı yerlerdir ve bunun için açılışta gerekli tedbirler alınmalıdır. Spor salonu nasıl açılır sorusunun da aslında tam olarak yanıtı budur. İş yeri güvenliğinin sağlanması ile spor salonunuz tam olarak açılmış sayılmaktadır.

spor-salonu-2

Bir diğer konu ise maliyetelerdir. Spor salonu nasıl açılır sorusunda merak edilen maliyet konusu için bu işin çok da ucuza mal olmadığını söylemek yerinde olacaktır. Gerekli ekipmanları sağlamak için ya yeteri kadar sermayeye sahip olmalısınız ya da bu iş için kredi imkânlarını araştırmanız gerekir. Salon için sunulan şartları yerine getirince iş yeriniz açılacaktır. Bu iş için 8 metre kareden büyük giyinme ve soyunma alanları, 15 metre kareden fazla dinlenme alanları, en az iki duş ve tuvalet ile sıcak su, 18 derecelik ısı, yangın ekibi vs. gibi şartların sağlanması gerekmektedir.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir