Tekel Bayi Açmak

By  |  0 Yorum

  • Tekel Bayi Açmak

tekel-bayi-acmak

Getirisi fazla olan iş kollarından bir tanesidir ve özellikle kalabalık insan topluluklarının yaşadığı yerlere ve öğrencilerin yoğun olarak vakit geçirdiği adreslere açtığınız takdirde satış yapmama ya da zarar etme gibi bir durum söz konusu değildir. Yasa ile birlikte saat 10 sonrası içki satışı yasak ancak bu sizleri çok fazla etkilemeyecektir çünkü gün içerisinde yapacağınız satış emin olun beklentilerinizi karşılayacaktır. Alkol ve sigara, ülkemiz insanının gıdadan sonra en çok tükettiği ürünler olarak karşımıza çıkıyor ve bu da sizleri tekel bayi açmak konusunda daha iştahlı hale getirecektir diye düşünüyoruz. Satışını yapacağınız ürünlerden çok yüksek vergiler alınıyor ancak bu durum sizleri çok fazla etkisi altına almaz çünkü zamlardan sonra bile alkol ve sigara tüketiminde herhangi bir şekilde azalma söz konusu olmamıştır ve her geçen gün bu ürünleri kullanan insan sayısı da artıyor.


  • Tekel Bayi Açarken

1 – Tapdk yetki belgesi ve devlet kontrolünde satışların yapacağına dair tüm resmi işlemleri halletmeniz gerekiyor ve alkol satış ruhsatı almanız da şarttır. Bu tür ürünlerin denetimi daha sık yapılıyor ve resmi belgeler konusunda herhangi bir eksik ya da açık tespit edildiğinde büyük maddi yaptırımlar karşınıza çıkacaktır.

2 – Tekel bayi açmak için çok fazla formalite yok, bu yüzden resmi işlemleri çok fazla dert etmenize de gerek kalmıyor. Dikkat edeceğiniz en önemli detaylardan bir tanesi, iş yerinizi açacağınız bölge olmalıdır. Yoğun insan topluluklarının yaşadığı yerleri tercih etmelisiniz ya da kahvehane, bar gibi mekanların olduğu adresler, reklamınızı daha iyi yapmak adına sizlerin lehine bir tercih olacaktır.

3 – Her iş planlamasında olduğu gibi güçlü de bir sermayeye ihtiyacınız var ve kısa vadede herhangi bir getiriniz olmadığında sizleri idare edebilecek ve borçlarınızı da bir nebze olsun kapatabilecek bir sermaye ile bu işe adım atmanız da yine sizlerin lehine olacaktır.

4 – güçlü distribütörler ile çalışmanız, dağıtım ağının geniş olmasını sağlayacak ve ürün stoğu konusunda da sizleri herhangi bir şekilde sıkıntıya sokmayacaktır. Alkol bitti demek yerine stoklarda var demek müşterilerinizi de mutlu edecektir. Yok cevabı her daim müşteriyi itecektir, bu yüzden ürün stoğu konusunda da daha sağlam adımlar atmalısınız. Çeşitlilik ve alternatifler her zaman iyidir ancak satışı olmayan ürünleri tercih etmek de bile bile lades demek olacaktır. Daha popüler içkileri ve insanların daha fazla tükettiği ürünleri tercih edebilirsiniz ancak sektörü detaylı analiz ederek isteklere göre de stoklarınıza yeni ürünler ile katkıda bulunabilirsiniz.

5- Tekel bayi açmak için doğru yer, doğru zaman, doğru ürünler gibi detaylardan sonra kanunlar da büyük önem arz ediyor. Saat 10 sonrası hepinizin bildiği gibi alkol satışı yasaktır ancak kurallara uymayan ve amiyane tabirle el altından alkol satışı yapan çok fazla tekel var. Bunların arasında yer almanızı tavsiye etmiyoruz çünkü yakalandığınız takdirde ödemeniz gereken uçuk rakamlar canınızı fazlasıyla yakacaktır. 2 lira fazla satar daha fazla kar ederim düşüncesi ile satışlara devam etmeniz emin olun bir süre sonra sizlere zarar verecektir ve sık denetimlerin yapıldığı bayiler arasında yer almanıza neden olacaktır. Legal satışlar ile de kar elde etmeniz mümkündür, bu yüzden bu tür sahtekarlık ya da kurnazlıklara gerek yok! Alkol ve sigara satışı ile birlikte uzun vadede yatırımlarınızın karşılığını fazlasıyla alabilir ve kar elde etmeye de başlayabilirsiniz.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir