Tekstil Toptancılığı Nasıl Yapılır?

By  |  0 Yorum

Toptancılık nasıl yapılır? Sorusunu sormak yerine ilk etapta hangi alanda toptancılık yapabilirim ve hangi alanda çok daha fazla talep görüyor gibi soruların yanıtını bulmak gerekiyor.
İş planlaması yapın ve firmalar arası rekabet analizini de detaylı bir şekilde raporlayın.
İlgili ruhsat ve belgeler için belediye ile iletişime geçmeniz gerekiyor ve bunu online olarak da yapabilmeniz mümkündür.

Size ilk etapta lazım olan şey büyük bir depo. Eğer tercihinizi gıda ürünlerinden yana yaptıysanız bunun için deponuzun da uygun koşulları taşıması gerekiyor. Sıcaklık, güvenilir ortam büyük önem taşıyor, bu yüzden sıradan bir depo ne yazık ki işinizi görmeyecektir.

tekstil-toplanticiliği

Toptan fiyatlar her zaman perakende satış fiyatlarının %40 ile %60 altında olur ve bununla birlikte perakende satış fiyatının %80’inin altındaki distribütör indirimi konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor ve bu indirimi aldığınızdan emin olun.

Kar marjınızı doğru belirleyin aksi takdirde satışların tamamını yaptığınızda zararda olabilir ve yeni mal alacak nakide sahip olmayabilirsiniz.

Tercihiniz tekstil sektöründe ise yukarıda belirtilen detaylar sizin için de geçerli, tek fark depo seçimi olacaktır. Kumaşlara zarar vermeyecek ve rutubetten uzak, profesyonel bir depo ile birlikte sizler de ürünlerinizi muhafaza edebilir ve belirttiğimiz detaylardan yola çıkarak satışlarınıza başlayabilirsiniz. İlk aşamada yüksek bir sermaye ile adım atmanız her işte olduğu gibi bu sektörde de sizin lehinize olacaktır.

Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir