Yazın Yapılacak İşler

By  |  0 Yorum

Yazın tatil ve eğlence herkesin hakkıdır. Farklı yerleri görmek, dinlenmek ve çılgın şeyler yapmak. Ama başka ne yapılabilir sizce? Bu yazıyı okumaya devam edin o zaman. Yazın Yapılacak İşler olarak sizlere bir liste dolusu şey bulduk. Çalışarak kendiniz geliştirebilir hatta para kazanabilir ve sonra tatilinizi bile yapabilirsiniz.

  • Serinlik verici yiyecek-içecek

soguk-icecek

Gıda herkesin baş arkadaşıdır. Sizde yaz aylarında yiyecek içecek satabilirsiniz. Hatta sıcak havalarda bunların serinletici olması sizin daha çok tercih edilmenize neden olacaktır. Dondurma, buzlu yiyecek ve içecekler, meyveli serinletici içecekler, soğuk kahve veya enerji verici yiyecek ve içecekler kavurucu havalarda çok iyi birer satış alternatifi olabilir.


  • Seyahat rehberi ve tur organizatörü

tur-rehberi

Sizde ben buraları avucumun içi gibi biliyorum diyorsanız bu iş tam size göre. Seyahatlerde insanlara çevreyi tanıtarak para kazanabilirsiniz. Hatta grand bazaar(Kapalıçarşı) İngilizceniz var ise turistlere tur rehberliği yaparak güzel miktarlar elde edebilirsiniz.


  • Fazla odaları kiraya verin

Sizde büyük bir evde veya başka kişilerinde sığacağı odalara sahipseniz odalarınız kiralayın. Fazla oda göz çıkarmaz diyerek ihtiyacı olanları kalacak yer tahsis ederek çok ta masraf yapmadan gelir elde edebilirsiniz.


  • Özel ders, yetenek dersleri verin

Bir alanda uzman iseniz veya bildiğiniz şeyleri para karşılığı öğretmek istiyorsanız bu işi yapabilirsiniz. Sanat, yemek, öğretici ve eğitici dersler vererek gelir elde edebilirsiniz.


  • El işi ürünler satın

El beceriniz ile yaptığınız aksesuarlar, örgüler, elbiseler, giysiler, çantalar veya ürünler ile online veya bireysel yüz yüze bir satış ile gelirinize katkı da bulunabilirsiniz.


  • Freelance yazarlık fotoğrafçılık, grafik tasarım gibi hizmetler verin

Kelimelerle aranız iyi ise oturduğunuz yerden siteler için yazılar yazabilirsiniz. Kamera kullanması iyi biliyor ve güzel fotoğraflar çekiyorsanız fotoğrafçılık yaparak birçok iş kapabilirsiniz. Çizim bilginiz varsa ve iyi bir grafik programı kullanıcısı iseniz Yazın Yapılacak İşler arasına grafik tasarımı yapmayı da alabilirsiniz. Birçok fikir ile kendinize ayıracağınız zaman yaratabilir ve Yazın Yapılacak İşler bulabilirsiniz.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir