Youtube Para Kazanma

By  |  0 Yorum

  • Youtube Para Kazanma

youtube-para-kazanma

İnternet teknolojisini kullanarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sosyal ağları ve mecraları kullanarak hatrı sayılır bir gelir elde edebiliyorsunuz ancak yine bunun için de düzenli ve programlı bir çalışmaya ihtiyacınız var ve hedef kitlenizi de iyi belirlemeniz gerekiyor. Gelir elde edebileceğiniz mecralardan bir tanesi Youtube olarak karşımıza çıkıyor ve sizler de bu mecrada kendinize ait bir kanal oluşturarak gelir elde edebiliyorsunuz. Profesyonel ve ilgi çekici bir kanal ile birlikte yüksek gelir elde etmek gayet kolay ve dilerseniz bu kanal için neler yapabileceğinize ve sizleri nasıl bir sürecin beklediğine hep birlikte göz atalım.


  • Adsense Hesabınızı Oluşturun

google-adsense-hesabi-olusturun

Gmail üzerinden alacağınız mail adresiniz ile birlikte reklam çalışmaları ve ödemeleri için sahip olmanız gereken bir adsense hesabınıza ihtiyacınız vardır. Adsense başvurusu için ilgili adres üzerinden sizler de formu doldurup başvurunuzu yapıyorsunuz ve yaklaşık 1 ila 2 gün içerisinde bilgilerinizin doğruluğu onaylandıktan sonra sizlere geri dönüş yapılıyor ve hesabınız aktif hale geliyor. Youtube para kazanma işi için adsense hesabınız ile kanalınızın bağlantılı olması yani eşleştirilmesi gerekiyor ve bunu da az sonra detaylı bir şekilde açıklayacağız. Kanalınızdan kazandığınız ya da kazanacağınız para ile birlikte istatistik tablosu da yine adsense hesabınızda yerini alıyor ve düzenli olarak kullanıcıya rapor sunuluyor. Adsense hesabınızın kapanması demek gelirinize el konulacağı anlamına geliyor, bu yüzden video yükleme işlemlerinde telif haklarına dikkat etmeniz gerekiyor ve kanalınızın kapanması ile birlikte kısa bir süre sonra hesabınız da kapanıyor, bu da Yotube’a veda etmek anlamına geliyor.


  • Youtube Kanalı Oluşturun ve Adsense İlişkilendirmesini Yapın

youtube-kanal-olusturma

Ne tür yayınlar yapmak istediğinize karar verin. Bu detay çok önemli çünkü oluşturacağınız kanalın çöp olmaması gerekiyor ve düzenli paylaşımın yanı sıra sabit bir kategori üzerinden paylaşımlar yapmak çok daha ilgi çekici ve çok daha kurumsal bir tavır hazırlayacaktır. Youtube hesabınızın sağ üst köşesindeki butona tıkladığınızda kanal sekmesini sizler de göreceksiniz ve buraya tıkladığınızda karşınıza çıkan formu doldurup kanalınızı saniyeler içerisinde oluşturabiliyorsunuz. Kanalınızın kategorisi, profil fotoğrafı ve ne şekilde hizmet verdiği gibi detayları da oluşturduktan sonra paylaşıma hazır hale geliyor. Bu aşamadan sonra adsense ilişkilendirmesini yapmayı da unutmayın ve bu ilişkilendirme yapıldıktan sonra kısa sürede onay verilecektir. Youtube para kazanma işlemini aktif hale getirmek adına bu onayın gelmesi şarttır ve çok nadir de olsa uzunca bir süre beklemeyi de göze alın. Video yüklemeleri yaparken karşınıza çıkan alanda reklam detayı da yer alıyor ve bu alana tik işareti koyduğunuzda ilgili reklam da videolarınıza dahil ediliyor ve bu reklama tıklayanlar sayesinde sizler de para kazanmaya başlıyorsunuz.


  • Youtube Abone ve İzleyici Sayısı

youtube-abone-ve-izleyici-sayisi

Daha fazla kazanmak ve bu kazancı düzenli hale getirmek adına abone sayınız büyük önem taşıyor. Abonelerinizin sayısı arttığı takdirde, attığınız videoların ulaştığı kişi sayısı da artacaktır ve sizler ne zaman yeni video yüklerseniz, abone olan şahısların ana sayfasına düşen ilk video oluyor ve bu sayede tıklama ve izlenme sayısı da haliyle artıyor. Abone sayısını arttırmak için daha ilgi çekici ve daha güncel videolar etkili olacaktır. Sosyal mecralarda paylaşım yapmayı unutmayın ve videolarınızı daha fazla insana ulaştırmak adına kanalınızın reklamını da yine Facebook, Twitter gibi mecralarda daha profesyonel bir şekilde yapmayı da ihmal etmeyin.


  • Video İçi Reklam Eklemesi Yapın

video-ici-reklam-eklemesi

Youtube para kazanma sürecinde kendi reklamınızı da en iyi şekilde yapmanız gerekiyor ve bu yöntemlerden bir tanesi olan video içi reklam detayını da atlamamakta fayda var diye düşünüyoruz. Çok popüler hale gelen ve her geçen gün izlenme sayısı artan videolarınızdan bir tanesini kullanabilirsiniz ve bu videonun içine yine kendinize ait olan bir videonun linkini gömerek insanları bu videoya yönlendirebilirsiniz. Youtube, bu konuda sizlere kusursuz bir şekilde yardımcı oluyor ve etkileyici bir reklam fikri ile insanları yönlendirmeyi de başarıyor. Çok sayıda link gömmek doğru olmayacaktır, bu yüzden daha az ve daha göze batmayan bir şekilde yerleşimi yaptığınız takdirde insanları kanal içerisinde daha uzun süre tutabilir ve diğer videoların izlenme sayısını da her geçen gün artacaktır.


  • Kanalınız İçin Logo ve Tasarım Çalışmaları Yapın

youtube-logo-tasarim

Youtube para kazanma sürecini daha hızlı ve daha kaliteli hale getirmek adına sizler de daha gösterişli ve daha ilgi çekici bir logo ile birlikte marka yaratabilir ve kanal adı konusunda da bunu detaylandırabilirsiniz. Şık görseller ve tasarım çalışmaları ile daha profesyonel bir iş yaptığınız ilenimi uyandırmak, daha fazla insanı da kanalınıza dahil edecek ve abone sayınızı da her geçen gün arttıracaktır. Kanalınıza ait bir logo ile birlikte videolarınızın içine yerleştireceğiniz logolarınız ile çalınmaların da önüne geçebilir ve bu sayede yüklediğiniz video ile birlikte farklı şekilde reklamlarınızı da yapabilirsiniz.


Bir yanıt ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir